Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire volt igaz őseinknél,...

Mennyire volt igaz őseinknél, hogy a férfiak vadásztak, a nők pedig gyűjtögettek?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, a feministák úgy vélik, hogy nem létezik külön férfi és női munka. Amennyiben viszont igaz az, amit tudok az ősember életmódjáról, tehát hogy a férfiak vadásztak, a nők pedig gyűjtögettek, akkor elmondhatjuk, hogy kezdettől fogva elkülönült a férfi és női munka.
márc. 13. 06:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Többnyire. Voltak vadásznők és férfi gyűjtögetők is.
márc. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%

SÖT képzeld el, kezdettöl fogva csak a nök tudtak gyereket szülni és szoptatni.


Nagyon nem vagy tisztában az egyenjogúság fogalmával, azzal, mit jelent a munkamegosztás, meg egyáltalán miröl szól a feminizmus.


Másrészt egy természeti nép szintjét összehasonlítani egy fejlett társadalommal igencsak ostoba emberre vall, ez kb olyan szint, mintha megkérdezed, az ösemberek között miért nem volt autószerelö, vagy kömüves, amikor az olyan férfias munka!

márc. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Voltak nők, akik vadásztak, illetve az idősebb vagy sérült férfiak gyűjtögettek. Ez így van a mai vadászó-gyűjtögető népeknél is.
márc. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Már jó ideje tudjuk hogy ez nem egészen így van. Azok a nők akik fizikailag erősek voltak mentek vadászni, azok a férfiak a fizikailag gyengébbek voltak (mert mondjuk már öreg volt) azok mentek gyüjtögetni.
márc. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
85%

"Ha jól tudom, a feministák úgy vélik, hogy nem létezik külön férfi és női munka."


Nem jól tudod. Mi is tudjuk azt hogy nem szerencdés nőként kőművesnek, vagy autószerelőnek menni, vagy férfiként pl. manikűrösnek menni.


Inkább arról van szó, hogyha nekem lányként informatikai végzetségem van és el szeretnék ebben helyezkedni, akkor ne azt halljam már a münkaügyi központon hogy: "Hát nőket nem szívesen vesznek fel ebbe a szakmába. De amott a sarki kisboltba pont most keresnek eladót." "Van gyereke? Nincs? Akkor jó mert gyerekes anyukákat nem igazán vesznek fel."

márc. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

"meg egyáltalán miröl szól a feminizmus"


Nagyjából tudom miről szól, hiszen a National Geographic magazin 2019/11 száma (Jönnek a nők, új idők kezdete) egy feminista kiadvány, ha jól emlékszem, az összes cikket nő írta. Ismerem Andrea Dworkin szélsőséges feminista aktivista tanításait is, olvastam Budai Lottit is, aki a Rizsporos hétköznapok 3. kötete alapján feminista aktivistának tűnik.

Ezen kívül ez oldalon is vitáztam feministákkal, szóval van elég forrásom a témáról, de ez alapján inkább nem alkotnék véleményt...


"Voltak nők, akik vadásztak, illetve az idősebb vagy sérült férfiak gyűjtögettek. Ez így van a mai vadászó-gyűjtögető népeknél is."


Értem, ez nekem tök új.

márc. 13. 09:22
 7/24 A kérdező kommentje:
Igen, jól emlékeztem. A Nat.Geo 2019/11-et nő írták, sőt csak nők készítették. Megnéztem az előszót.
márc. 13. 09:35
 8/24 anonim ***** válasza:
72%
Az a baj, hogy a feministák és a píszí érdekében manapság olyan tanulmányok és cikkek is születnek, amely már azt próbálja magyarázni, hogy a nők még alkalmasabbak is voltak a vadászatra. :)
márc. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Amúgy a félreértések elkerülése végett:

Nekemnincs bajom a nők egyenjogúságával. 18 éves koromtól egyedül élek lényegében, így magamra főzök, mosok, takarítok. A volt barátnőmnél is takarítottam (volt is ebből konfliktus, mert rossz néven vette 😅).

Szal nincs a kérdés mögött semmi nőellenes/antifeminista lelkület.


Egyszerűen csak érdeklődtem. Ennyi.

márc. 13. 09:47
 10/24 A kérdező kommentje:

#9


Huhh... Hát én ezt nem tudom, de azt igen, hogy a tudománynak mentesnek kell lenni mindenféle ideológiától.

Még mindig tanulok, és a tiszta tudomány mellett állok ki.

Ha feminizmust kevernek bele önkényes okokból, az ellen ugyanúgy fellépek, mintha vallást kevernének bele.

A tudomány azért szép, mert jéghideg és racionális.

Nem az adja a szépségét, hogy ideológiákat igazol, hanem az, hogy igaz.

márc. 13. 09:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!