Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet tudományosan...

Hogyan lehet tudományosan bebizonyítani/cáfolni az ún. halálközeli élményeket?

Figyelt kérdés
Számos jól dokumentált esetről tudunk, sok könyv is megjelent a témában, most a ti véleményetekre vagyok kíváncsi.

márc. 13. 12:49
1 2
 1/14 Thunderfairy ***** válasza:
88%
Én egyszer azt láttam a TV-be hogy egy orvos azt tárgyalta ki hogy ezek valójába a fokozatosan leálló agyműkődés miatt létrejött képzelődések. Tehát az agy állitja elő öket ahogy szép fokozatosan leáll. Gondolom utána jön majd a megszüntem létezni rész mikor már teljesen leállt az agymüködés.
márc. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Jó párszor volt már a kérdés!

Részben az agy, részben a szem működésének köszönhető, nézd vissza.

márc. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én azt sem értem, hogy miért random emberekkel történik csak meg. Szóval a legtöbb ember nem él át semmiféle élményt, tapasztalást, viszont vannak, akik igen. És ha jól tudom, ez nem függ a vallástól, végzettségtől.
márc. 13. 14:13
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem, viszont az, hogy kivel találkozik, függ.
márc. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Viszont hogy mindig olyan élményeket élnek át, amit ismernek is, az elég beszédes. Egy kereszténynek is, egy muszlimnak, egy buddhistának is a saját világképéből és ismereteiből fakadó élménye lesz.
márc. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Azt talán nem kell ecsetelni, hogy egy haldokló ember elég nagy traumán megy keresztül. Hogy melyik szerve éppen hogyan működik, ha működik egyáltalán, mit érzékel, mit dolgoz fel, mit tárol el, az a véletlenek bonyolult összjátéka, előre nem meghatározható. Szerencse kell ahhoz, hogy bármire is emlékezzen egy halálközeli állapotból, az meg végképp irreleváns, hogy egy félig meddig leálló, oxigénhiányos agy milyen információkat őriz meg.
márc. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%

Ha abból indulnak ki, hogy azok nem halálközeli élmények, és próbálják cáfolgatni az ezoterikus állításokat, akkor sehogyan, mert a saját maguk mateiralista nézeteiket próbálják tudományos köntösbe öltöztetni. Vagyis ugyanazt csinálják, mint a vallásosok, akik vallást magyaráznak bele a tudományba.

A tudomány azonban tiszta, a legtisztább dolog, ami létezik a világon. Nem tűri meg sem a vallásos/ezoterikus sem a mateiralista/ateista tartalmat.


A legjobb magyarázat talán az, hogy nem tudjuk mi az igazság, még további kutatások szükségesek.

márc. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

Nem, nem ez a legjobb magyarázat.

Sajnos(?) a materialista tudomány ennél már jóval többet tud.

Úgy néz ki, ezeknek az élményeknek teljesen szervi okai vannak, és semmi túlvilági nincs bennük. Már sokszor leírtuk... akit érdekel, miért nem olvas vissza?

márc. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 afer ***** válasza:
Amikor valaki visszatér az életbe, és el tudja mondani, hogy mi történt a környezetében, vagy éppen attól távoli helyeken, amikor ő elvileg halott volt, és nem láthatta azokat az eseményeket, akkor ez egyértelmű bizonyíték arra, hogy a lelke ténylegesen elvált a fizikai testétől. Úgyszintén bizonyíték a születésüktől fogva vak emberek vizuális emlékezete, amikor leírják, hogy mi volt körülöttük, és felülről látták magukat. Ezek olyan tények, amikkel elég nehéz vitatkozni. Ezért a materialista szemlélet nem is vitatkozik, hanem egyszerűen csak tagadja ezeknek a hitelességét, mert védi a maga világnézetét. Ez természetes. De azt is tudni kell, hogy elég sok ateista ember élt már át halálközeli élményt, és az a pár perc gyökeresen megváltoztatta a szemléletüket: masszív ateistákból, meggyőződéses Istenhívők lettek. Talán ez a legnagyobb bizonyíték...
márc. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"tagadja ezeknek a hitelességét"

Semmi gond, sokáig a gömbvillámot sem fogadták el. Nem tagadták, csak nem fogadták el.

Hozzál bizonyítékokat, és akkor el fogják fogadni.

márc. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!