Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A hollandok a szexuális...

A hollandok a szexuális szelekció következtében avanzsáltak elő a legmagasabb nemzetté 100 év alatt?

Figyelt kérdés
Ami magasabb az jobb elvet követve a magasabb férfiak több utódot nemzettek?
márc. 24. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a dánok és a hollandok a sajt és a tejfogyasztási kultúrájuk miatt lettek magasabbak.

Nem régen van ez és ha genetika ebben szerepet játszik, akkor az a szarvasmarha tenyésztésben nyilvánul meg, a jól tejelő marhákat sikerült keresztezniük, így olcsóbb lett a tej hazájukban, amiből remek sajtokat tudtak készíteni. Az ezekben lévő kalcium-magnézium, stb vegyületek hatottak pozitívan a csontrendszerükre.

A középkorban még kifejezetten alacsonyak voltak, de akkor még nem volt sajt és tejkultúrájuk, sem remek teheneik.

márc. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1


Köszi. Lehet ez is szerepet játszott de Európában mindenhol van/volt tej azért.


Egy kutatás alapján a magasabb holland férfiaknak több utódjuk született.


[link]

márc. 24. 11:14
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom, a hollandoknál konkrétan volt-e valami egyéb oka, de általában véve az emberiség átlagmagassága valóban azért nő folyamatosan, mert a magasabb férfiak több utódot nemzenek.
márc. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3


Ezt nem tudom más országokra, de konkréten ezt találták a hollandoknál.

Akkor ez amolyan pávaeffektus, a páváknál is a legszebb tollazatú kakasok szaporodnak.

Az embereknél a díszességet meg a magasság jelenti, meg gondolom néhány más külső tulajdonság is. Ezekre mondjuk nem találtam kutatást.

márc. 24. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!