Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hévíz miért csak a világ...

Hévíz miért csak a világ második legnagyobb termáltava?

Figyelt kérdés
A Wikipédia szerint a Hévízi-tó 4,4 hektáros vízfelülettel rendelkezik és legfeljebb 38 méter mély, míg a legnagyobbnak titulált Frying Pan Lake 3,8 hektáros és max 18 méter mély.

márc. 24. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Minden bizonnyal azért, mert a Hévizi tó átlagos mélysége és így a térfogata is kisebb.
márc. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Mert két külön kategória. A Hévizi tó a világ legnagyobb fürdésre alkalmas természetes termáltava. A Frying Pan Lake, pedig a világ legnagyobb melegvizű tava, amely 50-60 C fok meleg, fürdőzésre nem alkalmas,valószínűleg gyógyhatása sincs.
márc. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A Wikipédia szerint a Hévízi-tó vízhozama 420 l/s míg a Frying Pan Lake vízhozama 120 l/s

Illeteve a Wikipédia szerint a Hévízi-tó legkisebb mélysége 2m, a Frying Pan Lake átlagos mélysége 5,5m. Az adatokból az derül ki, hogy kb. lehetetlen, hogy a Hévízi-tó átlagos mélysége, így a térfogata kisebb legyen.

Ha pedig két külön kategória, akkor a Hévízi-tó miért második?

márc. 24. 21:50
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
márc. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a hévizesen nincs hivatkozás (nem is értem...), de a másik tónál van!

ezek:

[link] (ez csak úgy írja, hogy "one of the world’s largest "... ami elfogadható)

[link]


Egyértelműen hibás a Brook Sabin által írt megállapítás. A hivatkozásnak linkelt cikk hamisan állítják a frying pan lake-ről, hogy a legnagyobb felületű hőforrás. "largest hot spring in the world (by surface area)" Ezt írja egész konkrétan, ami nem igaz. Lemértem azért én is, biztos ami biztos. A műholdképek csak nem hazudnak. Helyesek a méretmeghatározások a felület nagységéről, hévíz nagyobb.


Alapvetően biztos, hogy hévíz a legnagyobb úszásra alkalmas "hot spring"

de amúgy is, mint "hot spring", nagyobb felületű, mint a frying pan.


Ha wiki szerkesztő vagy, akkor szerintem mindenképp jelöld hibásnak a forrásokat. vagy valaki jelezze nekik.


2:

értelmetlen amit írsz. Hévizet ugyanabban a kategóriában írja a wiki cikk 2.-nak, amiben a frying pan-t a legnagyobbnak titulálják. Ha külön kategória lenne, akkor nem írná hévízre, hogy "second only to Frying Pan Lake in New Zealand, which is too hot for swimming.". Akkor miért lenne second, ha nem egy kategória? Ha külön kategória, akkor nincs helyezése, mert nem indul a sorolásban.

márc. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

vagy amúgy ja, lehet tényleg úgy is értelmezni, hogy külön kategória, és csak a wiki cikkben mosták össze egy kategóriába 🤔 Tehát ez esetben mindegyik valóban a legnagyobb akategóriájában, csak a wiki cikkből kell kivenni az értelmetlenül belekerülő "second to.." részt


de alapvetően én nem látom, hogy egy "swimmable thermal lake" meg egy random 50-60 fokos "hot spring" miért is ne lenne egy kategóriában


és amúgy itt sincs benne hévíz

The Grand Prismatic Spring in Yellowstone National Park is the largest hot spring in the United States, and the third largest in the world,[3] after Frying Pan Lake in New Zealand and Boiling Lake in Dominica. It is located in the Midway Geyser Basin.


tehát a "más kategória" lehet mégis a nyertes. és egyáltalán nem versenyzik a frying pan a hévíz kategóriájában. törölni kell azt a részt a hévíz wiki cikkből, és kész

márc. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert hazug csalok. Regebben nagyobb volt csak elloptak belole a vizet.
márc. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hévíz miért nem "hot spring"?

Am nem vagyok sajnos wiki szerkesztő, csak szeretek fürdeni XDDD

márc. 25. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!