Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora volt a COVID aszimptom...

Mekkora volt a COVID aszimptomatikus terjesztésének arány?

Figyelt kérdés

Szóval, hogy arányaiban, kb. mennyien kapták el tünetmentes terjesztőktől, és nem pedig az, hogy mennyi volt a tünetmentes fertőzöttek aránya a társadalomban.

Angol nyelvű források is érdekelnek.



márc. 31. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
A valóságban 0% közelében. Elsősorban köhögéssel és tüsszentéssel terjedt, az pedig már nem tünetmentesség.
márc. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet tudni.

Nem tudhatod mikor, kitől kaptad el.

Nem tudhatod, hogy ő a találkozás után két órával nem volt - e tünetes.

Nem lehet a tünetesség kezdetét pontosan belőni. Stb.

márc. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Csak volt valami alapja annak, hogy az egészséges vagy annak tűnő emberek számára is ugyanúgy kötelezővé tették a maszk vagy reszpirátor viselését.

Többször lehetett hallani és olvasni a "tünetmentes terjesztés" jelentőségéről a pandémiában. Részletes adatokat találni az okokról viszont eléggé körülményes.


Szóval ha valaki ismer ezzel kapcsolatban tudományos tartalmakat, akár angolul, az kérem linkelje!

márc. 31. 22:15
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Ki mondjta volna meg, hogy tünetmentes vagy? Mennyire volt szokás náthásan, köhögve elmenni dolgozni, mert ugye csak megfáztam, nem vagyok beteg.

Nekem a tüsszögés allergiaszezonban gyógszerrel is normális. Honnan tudom , hogy covid nincs - e mellette?

márc. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, sokkal jobb, ha tudományos alapok nélkül egymásnak ugrasztunk néptömegeket, attól minden jobb lesz. A bizalmatlanság a védekezés kulcsa...
márc. 31. 23:15
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként allergia vagy más okból se szoktam arconturházni másokat, némi sarkítással élve, de gondolom embere válogatja...
márc. 31. 23:17
 7/9 MDaniel98 ***** válasza:
Csak becsléseket olvastam erről akkoriban, ott 30-40% közé tették az aszimptomatikusokat.
ápr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem becslések érdekelnek. azér eltelt már pár év, szóval nem ártatana konkrét adatokkal szolgálniuk, hogy miért volt szükség az egészséges és annak látszó emberek számára is kötelező az arcmaszk és később az oltás..


mint kiderült mások védelme főleg az oltással kapcsolatban félrevezető volt, mivel elsősorbn önmagunkat védhettük meg vele legfeljebb, a marketinggel ellentétben. mégsem volt jogunk következmények nélkül dönteni saját akaratunk szerint róla...

ápr. 12. 23:21
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez is egy nagy kamu volt, kérdező. A covidhiszti bebizonyította, hogy az emberekkel bármit el lehet hitetni, ha eleget harsogja a média.
ápr. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!