Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az, hogy sokkal...

Miért van az, hogy sokkal több női felmenőnk van mint férfi?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom akkor 4-szer több női felmenőnk van mint férfi.
ápr. 7. 07:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Mármint, mire gondolsz?

Mindenkinek pontosan 1 anyja és apja van.

ápr. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%

A kérdésedben írt állítás hamis.

Minden embernek KÉT szülöje (1 nö és 1 férfi) van, ez a felmenökre is igaz, magyarul ugyanannyi férfi és nö ösöd van.

ápr. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 krwkco ***** válasza:
36%

"ugyanannyi férfi és nö ösöd van."

Ez nem így van. Ha a múltban pl. egy férfi ősnek több gyermeke született, majd ezeknek a gyermekeknek a leszármazottai valakinek az pl. apja és anyja lesznek, akkor a családfában az említett férfi két helyet tölt be egymagában.

ápr. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 krwkco ***** válasza:
76%

"Miért van az, hogy sokkal több női felmenőnk van mint férfi?"

A férfiaknál egyenetlenebb lehet a gyermekek száma (egyiknek sok, a másiknak 0), mint a nőknél. Abban a generációban "minden" nő ős lesz, míg a férfiak között nem mindenki.

A férfiak sűrűbben tudnak gyermeket nemzeni, mint a nők szülni, ezért egyedileg több gyermekük lehet.

ápr. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%

A nagypapik és a papik ne ejtsék teherbe saját lányaikat és unokáikat.

Probléma kilőve.

ápr. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
66%

#3,4 Lehet az én értelmezésemmel van a baj, de én a felmenőim testvéreit nem tekintem a felmenőimnek. Nem tekintem felmenőmnek se a nagybátyámat, sem a nagynénémet.

Szóval, minden generációban egy-egy női és férfi felmenője van az adott ősömnek.

Az addig oké, hogy Béla az összes leszármazottjának a felmenője. De Bélának a leszármazottjaira már nem igaz, hogy ott is minden gyereke az összes unokájának a felmenője.

ápr. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
70%
6 Ha pl Béla két ükunokája össze házasodik akkor már igaz lesz a gyerekükre.
ápr. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
47%

#7 ez ebből a Habsburgi románcból születő gyerekeknek Béla többi ükunokája továbbra se lesz felmenője, és továbbra is egy-egy anyjuk és apjuk. Csupán a nagyszülői szinten nem 2-2, hanem csak szintén 1-1 női és férfi felmenőjük lesz. Dédszülői szintem meg 4-4 helyett 2-2, de a felmenők nemi összetétele megmarad.

Ha Béla gyereket nemz az egyik lányának is, na az egy kicsit már megboritja ezt. Akkor ott a gyereknek ugyan az lesz az apja, aki a nagyapja is. Mindkét generációban 1-1 női és férfi felmenője lesz, de ebből két férfi felmenője ugyanaz a személy lesz. Szóval mondhatjuk itt már, hogy eggyel több a női felmenője.

ápr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

8

Itt egy példa hogy megértsd


[link]


Ha Juliannának Péter helyet Wolfgang csinál gyereket akkor 4 női nagy szülő, és 3 férfi nagyszülő lesz.

ápr. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
#9 ő... nem. Továbbra is, ha testvérek dugnak, akkor a gyereknek 1-1 apja és anyja van, ahogy 1-1 nagyapja és nagyanyja is(a szüleinek a szülei)
ápr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!