Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az, hogy amikor...

Miért van az, hogy amikor keresek valamit akkor az mindig ott van, ahol utoljára nézem?

Figyelt kérdés
Erről mit állít a tudomány?

ápr. 8. 09:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem rögzíted magadban a keresés kezdetén, hogy "ez most hatvannégy helyen fogom keresni, ha addig sem találom meg, feladom", akkor logikus, hogy próbálkozol párszor, és amikor ráakadsz, befejezed a tevékenységet. Nem vizsgálod, a keresett tárgy megtalálására valahol a hátsó agyzugodban tervezett próbálkozásszám közül hányat használtál fel, a megtalálás számít csak. Az meg értelemszerűen az utolsó.
ápr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert miután megtaláltad, már nem keresed tovább.
ápr. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is utoljára, de sokáig, sok helyen keresed.


A tudomány erre azt mondja, hogy egy adott helyen nagyobb valószínűséggel nincs, mint van, tehát több olyan helyen fogod keresni, ahol nincs.


Ez pont ugyanaz, minthogy gondoltam egy egész számra 1 és 100 között, és te tippeléssel találd ki, melyik számra gondoltam. Lehet, hogy elsőre eltalálod, de valószínűbb, hogy 30-adikra.

ápr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez hasonló még szerintem a "Mindig pont akkor fogy ki, mikor szükség lenne rá."

Mert ugye mikor máskor használnád..

ápr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert trehány vagy és széthagyod a dolgaidat. Ha mindennek megvan a helye és oda vissza is teszed mindig, akkor elsőre fogsz mindig mindent megtalálni.
ápr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Például az este nem leltem a távirányítót. Azt mondtam magamnak mielőtt kerestem, hogy oké, ezeken a helyeken lehet: éjjeli szekrény fiókjában, ágyon, ágy alatt, párna alatt, ágy mellett, vagy az ágy és éjjeli szekrény között lebegve. Kajak így be szoktam listázni magam, és mint valami törvényszerűség végül az utolsó helyen volt, az ágy és a szekrény között 😄
ápr. 8. 16:58
 7/15 TappancsMancs ***** válasza:

Összevissza raksz le dolgokat és nem a nyilvánvalóan kézre eső helyekre. Amikor meg keresed, akkor a nyilvánvalóbb helyeken keresed és ott na ná, hogy nem lesz és nem is lehet, mert összevissza rakod le épp ahogy alakul. Marad az utolsó akármilyen félreeső hely.


Amúgy meg nem kell mindenhez tudomány. Sokszor a józan ész megfelelő és néha még jobb is. :)

ápr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 TappancsMancs ***** válasza:

Ez már rég rossz, ha ez egyáltalán szóba kerülhet. :)

"éjjeli szekrény fiókjában"


Ez olyan mint az amerikai filmekben a kulcs a hűtőben. Egyszerűen SOSEM rakom oda, akkor sem, ha a kulccsal a kezemben matatok a hűtőben. :)

ápr. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Lehet venni ilyen kis csipogot, felragasztod a tav hatuljara, es csipog ha megnyomsz egy gombot, igy konnyu megtalalni.
ápr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kulcskereso csipogokent talalod meg.
ápr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!