Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet élet a Marson?

Lehet élet a Marson?

Figyelt kérdés
Most nagyon rossz a helyzet itt a Földön. Ha kitörne a katasztrófa. Mennyi időbe telne mire a Marson élhető környezetet alakítanának ki

ápr. 11. 16:57
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Ez nem a te generációdat érintő probléma. olyan 300 évre saccolom.
ápr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
79%

A Marson mélyen felszín alatt lehet, hogy vannak egysejtűk esetleg mikróbák, de ez csak elméleti felvetés. Bizonyítékot nem találtunk. Az ember Marsra lépésétől az emberiség mindig 25 évre van. 1970-ben azt mondták az ember 25 év múlva a Mars lép. 1995-ben azt mondták az ember 25 év múlva a Mars lép. 2020-ban megint ugyanazt 25 évet ígérték.

De ha odajutnánk és élhető környezetet teremtenénk, a földi élet és viselkedés alapján könnyen lehet, hogy gyorsan tönkre is tennénk.

ápr. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Élhető életet? Tuti nem. Max rabszolga lennél, meg még az unokáid is.



Az első pár generáció aki telepesnek megy, valószínüleg az egész életét végig melózza, egy olyan közegben, ami sokkal durvábban élhetetlen mint a Föld BÁRMILYEN része.


A gravitáció, a levegő hiánya, az élelmiszer, a víz, az alap szükségleteket megteremteni nehéz.


Emellé ott egy hatalmas anyagi befektetés, ami kb azt jelenti, hogy aki nem ultra gazdag, az több emberéleten át se tudja összekaparni azt, ami ahhoz kell, hogy egy más bolygóra eljuss.


Arról nem is beszélve, hogy még lázadni se lehetne, mert kihúzzák az oxigént aztán csá, vége a dalnak.


Aztán meg azzal a cimkével, hogy alkalmazkodjunk a környezethez, meg hogy ne legyen vérfertőzés, szerintem elkezdenének a genetikával is sakkozni. Ez aztán meg végképp röghöz kötés.

ápr. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Aktív Szál válasza:
100%
Hamarabb fogja kiirtani magát az emberiség, mintsem terraformálná a Marsot.
ápr. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Psycho ***** válasza:
100%

Jelenleg rettentő messze vagyunk attól, hogy a komplett bolygót terraformáljuk (értsd: szkafander nélküli életre alkalmas körülményeket alakítsunk ki). Van egy rakás probléma.


Az egyik a légköri koncentráció. Másodpercek alatt megölne. Bolygószinten ezt átalakítani brutál meló. Gondolj bele: 200 éve globális szinten szennyezzük a Föld légkörét, mégis, alig parányi részben módosult csak annak összetétele.


De ha sikerülne is, ott a következő probléma: gravitáció. Egyharmada a földinek. Fogalmunk nincs, ennek milyen hosszú távú élettani hatásai lennének. És a tömegvonzást megváltoztatni sem tudjuk.

Ráadásul, mivel kisebb a gravitáció, a légkör is annál hajlamosabb "megszökni" a világűrbe. Nem véletlen, hogy a Marsi légköri nyomása kb 1/100-ad része a földinek. Szóval ha meg is kreáljuk a megfelelő légkört, folyamatosan utánpótolni kellene.


+1: kozmikus sugárzás. A Földnek van egy mágneses mezeje, ami a sűrű légkörön kívül még pluszban véd ez elől. A Marsnak nincs ilyenje. Csinálni sem tudunk neki.

Kb olyan, mintha a csernobili reaktor környékén akarnál letelepedni. Egyik orvos sem ajánlaná.


+1: talaj. Rendkívül mérgező. Gondolj bele: maga a talaj, amin állsz, képes megölni. Akkor most kicseréljük a talajt mindenhol?


Ami TALÁN megoldható lenne, hogy barlangokba telepedjen le az ember. A feletted lévő föld- (akarom mondani, mars)réteg megvéd a kozmikus sugaraktól, és ha le tudjuk hermetikusaz zárni a barlangot, akkor a levegőt is számunkra kedvezőre tudnánk alakítani.


De még mindig meg kell oldani a táplálékforrást, a toxikus anyagok dekontaminációját, és így is irtó veszélyes az egész.



---



Érdekes módon amúgy a Vénusz könnyebben kivitelezhető megoldás lehetne. Na, nem a felszínen, mert az rosszabb, mintha egy sütőben akarnál élni. Hanem kb. 50km magasban.

A légköri hőmérséklet itt egész jó, a nyomás nagyjából annyi, mint a Földön, a gravitáció mértéke is gyakorlatilag megegyezik, a vastag vénuszi atmoszféra pedig egész jól véd a kozmikus sugaraktól.

Nem vicc, a Star Warsból is ismert Felhővároshoz hasonló telep kiépítése talán még "egyszerűbb" (inkább úgy mondom, megvalósíthatóbb) is lenne, mint a marsi letelepedés.

A probléma ott van, hogy mérgező kénes eső esik, ami nem finom, és igen korrozív.

De egyébként egy tűzoltók által is használt védőfelszerelésben, oxigénmaszkkal egész jól el lehetne itt lenni.

ápr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A mars inkább holdi mint földi.
ápr. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

A Föld problémáit sokkal egyszerűbb lenne megoldani.


A klíma katasztrófa oka pár olajcég, meg pár dúsgazdag ember. Ha az Exxo Mobile-t, A BP-t, a Chevron-t meg a Shell-t betiltanánk, és befektetnénk kevésbé káros energia forrásokba (amik már 20-25 éve léteznek, csak ezek a cégek lobbiztak ellene), meg azt a pár pénzeszsák embert leültetnék ecoterrorizmusért, a probléma jelentõsen javulna.

ápr. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Éljen a Bolygó Kapitánya!
ápr. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Lényegesen könnyebb lenne a Föld problémáit megoldani, mint földi körülményeket teremteni a Marson.
ápr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Igen.
ápr. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!