Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Gombos Edina egyik videójában...

Gombos Edina egyik videójában mondta,hogy Amerikában van olyan DNS vizsgálat ami kimutatja hogy milyen nemzetiségű vér folyik az ereinkben.Hazánkban nincs ilyen vagy Ausztriában (közelben) van?

Figyelt kérdés
Gondolom drága,de nekem ez olyan bakancslistás dolog.Mennyibe kerülne kb.?

ápr. 25. 13:57
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
Ja, nem írtam semmit, csak leìrtam, hogy szinte tökéletes pontos eredmènyt hoztak ki az esetemben. Ez valóban csak nemtelen vagdalkozás. Vagy talán, mégse? Nem is tudom.
ápr. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:

#9


Nem, köszönöm, nem kívánok mégegyszer fizetni azért, hogy aztán ez a félidióta 10-es leírja, hogy 3 tized százalékkal más eredmènyt kaptam, mint korábban, azaz szar az egész és neki van igaza.

ápr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
#11 Mire alapozod azt, hogy pontos? Csak elhitted vakon, vagy pedig van egy valós, megbízható helyről származó információd is, amivel összehasonlítottad?
ápr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
#12 Ha csak .3 eltérés lenne, nem szaroznám le. De amikor a kutyát embernek hívják, hát az szerintem az picit nagyobb tévedés, mint .3 😂
ápr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:

#13


Miért állítottad, hogy nem írtam semmit, csak azt, hogy tévedsz?

ápr. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
#15 Azért, mert amit írtál, az nem bizonyíték. Én bizonyítékról beszéltem. Azt nem írtál. És azóta sem.
ápr. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 Pintér László ***** válasza:
80%

"

Nem, köszönöm, nem kívánok mégegyszer fizetni azért, hogy aztán ez a félidióta 10-es leírja, hogy 3 tized százalékkal más eredmènyt kaptam, mint korábban, azaz szar az egész és neki van igaza."


A tudomány egyik alapja nem pont az, hogy meg tudjuk ismételni a kísérletet és ugyanazt az eredményt kapjuk?

Nyilván pár %-os eltérés nem gond, de ha elsőre azt az eredményt kapod, hogy 25%-ban török vagy, 40%-ban sváb 35%-ban meg indiai, a második tesztnél meg lesz 20% kaukázusi 40% indokínai a maradékban meg szláv, az azért gyanús.


Téged érdekel a származásod, van róla már egy eredményed, ha tényleg érdekel a származásod, miért nem mész biztosra? Csak plusz egy tesztet kéne venned. Mennyibe kerül amit Te vettél és honnan rendelted? A minta elküldése után mennyi idő volt az eredmény megkapása?

Lehet letesztelném.

ápr. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:

#16


Te nem írtál semmi bizonyítékot. Leírtál egy kutyás példát, általánosítottad azt az összes elvégzett tesztre, majd beidézel egy kutatót, aki nem is azt állította, hogy roszak ezek a tesztek.

ápr. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:

#17


Akinek ennyi köze a tudományhoz, mint neked, annak teljesen felesleges tesztelnie, mert az eredmènyeket se fogka tudni értelmezni.

ápr. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 Pintér László ***** válasza:

"Akinek ennyi köze a tudományhoz, mint neked, annak teljesen felesleges tesztelnie, mert az eredmènyeket se fogka tudni értelmezni."


Akkor ezek a tesztek nem is az átlagos hétköznapi embereknek készültek? Az oldalakat melyeket néztem ilyen tesztekkel kapcsolatban sehol nem írja azt, hogy ezeket a teszteket csak tudományban jártas embereknek ajánlják mert máskülönben nem fogja tudni az illeti az eredményeket értékelni.


De akkor világosíts fel! Milyen szintű végzettség, tudományos jártasság kell ahhoz, hogy az ember vegyen két tesztet, mind a kettőbe a saját nyálát tegye, majd azt elküldje és a kapott eredményeken azt lássa, hogy van kettő egyforma vagy kettő különböző eredmény?

Mennyire kell mélyen benne lenni a tudományban ahhoz, hogy a 60% török génes eredmény összehasonlítsam a 60%-os török génes eredménnyel, avagy a 11%-os török génes eredménnyel?

Ha Te csinálnál kettő ilyen tesztet, a kapott eredményeket Te milyen hétköznapi embert meghaladó tudományos módszerrel hasonlítanád össze?


Szerintem azért ehhez nem kell egyetemi végzettség, hogy kettő teszt egyszerű százalékos értékeit összehasonlítsuk egymással.

ápr. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!