Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Időjárás előrejelzés: zápor,...

Időjárás előrejelzés: zápor, zivatar...?

Figyelt kérdés

Csütörtökre és péntekre tegnap ez volt az előrejelzés: [link]


Hogyan lehetséges, hogy péntekre több esőt jelzett mikor csütörtökre erős zivatarokat mondott, péntekre pedig csak elszórtan mondott zivatarokat?

Logika alapján azt gondolnám, hogy a válasz az, hogy az "elszórtan zivatarok" erősebbek lesznek az "erős zivatarok"nál, de így logikátlan a dolog, mert ha az erős zivatarnál erősebb lesz, akkor azt mégis csak máshogy kellene jelezni, hogy teljesen egyértelmű legyen a dolog.



ápr. 30. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

a zivatar azt jelenti, hogy dörög és villámlik és még csak az sem biztos, hogy esik közben az eső. (ez utóbbit hívják száraz zivatarnak)

a zápor azt jelenti, hogy esik az eső.

ápr. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:

Szerintem nincsenek jól frissítve a jelzéseik a weboldalon, mert a listájukban nincs is az az ikon amit mutattál. A "Száraz zivatar" és "Hózivatar" azonos ikon és a sima villám ikon nincs is a listában. Szóval inkább a leírásokra hagyatkozva lehet megnézni.


Ezt írja jelenleg is amit linkeltél:


CS "zápor" + "Erős zivatarok"

P "közepesen felhős" + "Elszórtan zivatarok"


A listájukban pedig:


- Záporeső - Nagyobb vízcseppek heves hullása (átmérőjük lényegesen nagyobb, mint 0,5 mm), többnyire gyakori megszakításokkal és erősségbeli változásokkal, élesebb térbeli elhatárolódásokkal, gyakran különálló felhőkből. Többnyire rövid ideig tart, de a látástávolság a záporeső ideje alatt akár 100-500 méter közé is csökkenhet. Amennyiben gomolyfelhőből hullik a csapadék az minden esetben zápor, függetlenül annak intenzitásától.


- Zivatar - Hangjelenség (dörgés) észlelése mellett váltakozó intenzitású, (folyékony halmazállapotú) csapadékhullást tapasztalunk.


[link]

ápr. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az elszórt a helye (kis területen), az erős az erőssége, pl. az eső mennyisége.
ápr. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Reggeltől ma 16,30ig 5ször volt 2 perces eső , ennyit ért .
máj. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bocsánatot kérek, hogy csak most reagálok, de az élet dolgai (a muszáj dolgok elvégzése) nagyon lefoglalnak és a környezetem leamortizálnak, lebénítanak.


Értem. 3-asnál a pont, de a többi választ is köszönöm.


Akkor ezek szerint nem tesznek különbséget a kis, nagy és hatalmas zápor között - legalábbis az ikonjaikban, ami így félreérthető.


Hű, nagyon köszönöm a linket is! Hasznos lesz.


4-es, az időjárás előrejelzés csapadék (és felhőzet) terén nem fix, ezt tudatosítanunk kell (nekem is, hogy ne hagyatkozzak arra, és emiatt ne legyek ingerült, ha máshogy alakul, vagy, ha korábban kezd esni, vagy, ha tovább tart - tanuló fázisban vagyok). És itt inkább a legvalószínűbb előrejelzést teszik ki, minthogy az lesz várható. Ellenben a hőmérséklet és a szél megbízhatóBB szokott lenni. Természetesen egy Budapest nagy átmérőjű. Egyik oldala sík, másik dombos, így eltérések lehetnek.

máj. 5. 09:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!