Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hegesztőszemüveggel látszódhat...

Hegesztőszemüveggel látszódhatnak a csillagok nappal?

Figyelt kérdés

Tehát ha egy csillag közel van a Naphoz és ránézek vele, akkor látható-e?

Pl. a Vénusz, Merkúr vagy bármelyik csillag.



máj. 3. 13:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy látható.
máj. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kisebb koromban néztem a Napot egy ilyennel és mintha körülötte láttam volna fénypontokat. Lehet hogy rosszul emlékszem.
máj. 3. 15:07
 3/15 A kérdező kommentje:
Egy kisebb "fokozatúval" lehetne látni?
máj. 3. 15:09
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A Nap látható. A Nap egy csillag.


"Pl. a Vénusz, Merkúr vagy bármelyik csillag."


A Merkúr és a Vénusz mióta csillag?


"Kisebb koromban néztem a Napot egy ilyennel és mintha körülötte láttam volna fénypontokat."


Kisebb korunkban látunk olyan dolgokat, amit késöbb nem. Nem ezotériai szempontból értem, hanem a fiatal szem valahogy gyorsabban reagál.


"Egy kisebb "fokozatúval" lehetne látni?"


Nem.

máj. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A Nap az egy csillag a Merkúr és a Vénusz azok bolygók te értelmiség...
máj. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert nem világítanak olyan fényesen. A szemüveg nagyon sok fényt elnyel.

Esetleg azt megpróbálhatod, hogy veszel egy hosszú, belül fekete csövet, és megpróbálod a Sarkcsillagra irányítani.

máj. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Nappal egy esetben láthatod a bolygókat, csillagokat, ha a Hold kitakarja a Napot (napfogyatkozás).
máj. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Psycho ***** válasza:
100%

Először is javítsunk ki egy fontos dolgot: a Merkúr, Vénusz stb, ezek nem csillagok, hanem bolygók. Lényeges különbség. Bár tény, hogy a kérdés szempontjából lényegtelen.


Gondolj bele abba, miért nem látszódnak ELEVE (vagyis szabad szemmel) az égitestek nappal?

Azért, mert túl gyenge a fényük.


Mit csinál egy hegesztőszemüveg? Megszűri a fényt. Kvázi kevesebbet enged át (a szemedbe), mint amennyi alaból ott van.


Szóval, mi történik, ha egy olyan helyzetben, ahol élből nem látsz valamit (mert annak túl gyenge a fénye), még magad és a dolog közé teszel plusz egy tényezőt, ami tovább redukálja a szemedbe eső fény mennyiségét?


Hát... innentől már Te is kitalálhatod a választ.


---


Bár hegesztőszemüvegben nem szoktam nézegetni a napot, de azt TALÁN el tudom képzelni, hogy egyes részletei (napfoltok, flerek) láthatóvá válnak, ha egy ilyen szűrőn keresztül kémleljük azt. Ezek szabadszemmel nyilván nem látjatók, mert... őhm... szabad szemmel nem nézünk a napba.

máj. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#5

Mármint a Földtől messzebb lévő csillagok (fényévnyi távolság)

nem írtam hogy a Merkúr és a Vénusz nem bolygók :D

máj. 3. 18:26
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet. Ha mondjuk úgy néznéd az eget, hogy csak a napokorongot fedi egy hegesztőszemüveg és a többi teret nem, akkor sem látszanának, mert a légközön szóródó fény bőven több mint ezeknek a fénye, úgyhogy simán elnyomja.
máj. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!