Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az emberi testben a sejtek,...

József Kálmán kérdése:

Az emberi testben a sejtek, atomok átkerülhetnek egy másik emberi testbe?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mivel az emberben a sejtek, atomok cserélődnek, állítólag 7 évente, de ha nem is annyi, akkor is azért valamiyen szinten biztos cserélődnek ezek. Ráadásul ha jól tudom az emberi testben több billió, akár több trillió, sőt lehet még sokkal több sejt, atom van. Emiatt viszont lehetséges az hogy az emberek között is cserélődnek, tehát, hogy az én nagyon sok atomjaim, sejtjeim egy része eredetileg nem a enyém volt, hanem egy másik emberé? Vagy az én azon sejtjeim, atomjaim amikkel én eggyüt születtem, kisebb-nagyobb része már nincs bennem, hanem valahogy egy másik emberi testbe került? Sőt, mivel annyira sok sejt és atom van bennem a halálom után pár száz évvel random emberekben is lesz egy kevéske az én atomjaimból, sejtjeimből, hisz az akkori emberek testébe bekerültek és újrahasznosultak?

máj. 10. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Te kevered a sejteket az atomokkal - előbb ezt kéne rendbe tenned a fejedben!
máj. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom mi a különbség, csak mindkettőről hallottam, hogy cserélődnek az emberben.
máj. 10. 22:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az atomok cserélődnek, de a sejtek inkább a testben keletkeznek és ott is halnak el - kivéve ha transzplantációt (vérátömlesztés, veseátültetés, stb.) abszolválsz, vagy szexelsz valakivel!
máj. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az atomok cseréjéhez még annyit, hogy biztos van benned pl. a néhai Mátyás király testéből is egy rakás atom - bizony meglepődnél azon, hogy számszerűleg milyen sok!
máj. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, éppen most voltam a feleségemmel együtt, és ezt csináltuk.
máj. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
A kannibáloknak is lehet pár jó sztorijuk az átvándorló sejtekről.
máj. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, az atomok gyakorlatilag folyamatos körforgásban vannak. Amint egy élőlény elpusztul, vagy valaki meghal, a teste elkezd lebomlani, vagyis a testét felépítő atomok bekerülnek a környezetébe, a talajba, az őket lebontó, elfogyasztó élőlényekbe, a levegőbe. Onnan megint beépülnek pl növényekbe, majd az azokat megevő állatokba vagy emberekbe, és így tovább. Te is, ha eszel valamit, abból rengeteg atom beépül a testedbe, vagyis egy tányér sertéspörkölt elfogyasztása után komoly mennyiségű atom az egykori malac testéből már a te tested fogja alkotni.

Sőt, ehhez még csak meghalnia sem kell valakinek, hisz életedben is folyamatosan ürülnek belőled mindenféle molekulák, atomok. Halnak el sejtjeid, amik az említett módon visszakerülnek a természetbe, onnan más élőlényekbe. Vagy épp folyamatosan lélegzel ki szén-dioxidot, aminek a szénatomjai idővel növényekben fognak kikötni, ahonnan később megint egy, a növényt elfogyasztó élőlénybe, és így tovább. Ergo, gyakorlarilag a testedben lévő minden atom élőlények milliárdjaiban volt már jelen korábban.

máj. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7 évente a csontjaid cserélődnek, a kötőszövet 2 hetente, a többi meg e között.

Igen, az atomok folyamatosan cserélődnek benned. Nagyon sok gáz formájában, a légzéssel, meg a bőrödön keresztül.

Ha valami tönkremegy, sokszor egyszerűbb újat gyártani a szervezetnek, mint foltozgatni a meglévő példányt.

máj. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 sadam87 ***** válasza:

"7 évente a csontjaid cserélődnek, a kötőszövet 2 hetente, a többi meg e között."

Vagy nem. Például az idegsejtek vagy szívizomsejtek csak minimálisan cserélődnek az életünk során.

máj. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A sejtek valóban nem, de a bennük levő anyag igen.
máj. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!