Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tyson anno harcolni akart egy...

Tyson anno harcolni akart egy tigrissel, sikerult vna neki megverni?

Figyelt kérdés

Nyilván a tigris 2-300kg meg vannak karmai stb így sok esélye nem lett volna tysonnak, hiába profi 100kg-s ökölvívó volt.

Viszont szerintetek egy gepárd vagy egy feketepárduc ellen lett volna esélye? Szerintem ezek már jóval kisebb testűek mint a tigris. Vagy akár egy kaukázusi juhász kutya ellen? Ezek ellen mennyi eselye lett volna?



máj. 14. 09:16
1 2
 1/15 krwkco ***** válasza:
88%

Az egyetlen esélye az lett volna, ha a támadó állatot a homlokára mért ütéssel el tudja kábítani. A tátott szájú, hosszú melső lábú tigrisnél ez biztosan nem sikerült volna.

A kisebb állatoknál talán.

máj. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Nekem szerintem 25 kg-os kutyámmal szemben sem lenne sok esélyem, ha le akarna vadászni. A ragadozók (a kutya azért már erősen finomított a tenyészés által) annyira specializált félépítésűek, mind fizikailag, mind idegrendszerükben, hogy vagy ismered az adott faj gyenge pontjait és ott támadsz, vagy ő nyert.

Láttál már házimacskát vadászni? Na ezt képzeld el 200 kg-al. Ennyi az esélyed.

máj. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat. Igen, a tigrist direkt ki is lottem az elejen.

Viszont egy gepard vagy parduc ellen csak lenne eselye, sot a gepard nem nagytestu. Vagy a kaukazusi kutya, meg teged lehet h levadaszna egy 25kg kutya mert te nem tyson vagy.

máj. 14. 12:47
 4/15 A kérdező kommentje:
Ja es nem vadaszatrol hanem felallasrol beszelek, egymassal szembe lennenek engedve. Egy kaukazusi kutyat vagy gepardotnsztem elverne
máj. 14. 12:48
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha ügyes és elkerüli az elsőre nyakba harapást, akkor egy nagy végtagharapással megúszhatja - mert hiába erősebb az állat, az ember ismerheti test anatómiáját és sokkal tudatosabb.


Ha sikerül neki kinyomnia az állat szemeit (bár ez nagyon nehéz), akkor már el tud menekülni. Ha van eszközhasználatra is lehetősége, akkor egy nyakonszúrás is már kiütheti az állatot!

máj. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Párduc ellen nem lenne esélye.

A gepárd ellen talán megtudná védeni magát de legyőzni nem tudna, ahhoz túl gyors.

Kaukázusi határeset


Szerintem attól is függ ezek az állatok mennyire határozzák el maguk

máj. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%
Valahol tartanak olyan viadalokat, hogy egy pitbullt ráeresztenek egy vaddisznóra, a pitbullnak semmi esélye nem volt a videókon, amiket erről láttam. Szerintem méret és gyorsaság különbségek miatt. Írtátok a tudatosságot, a vadállatoknak is vannak szerintem anatómiai ismereteik, nem hiába nyakra támadnak pl. és hát sokkal fittebbek nálunk. De nem tudom, hogy gyorsaságban hol volt Tyson egy gepárdhoz képest. Arról volt vidi, hogy egy macska reakcióideje tízszer kisebb, mint egy emberé. Ha ez igaz a nagy macskákra is, akkor... :-)
máj. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 krwkco ***** válasza:
76%

Szerintem nem jön szóba birkózás, mert akkor Tyson hátrányba kerül. (Bár mintha ő lett volna az, aki leharapza valakinek a fülét a ringben. :-) )

Tysonnak ütnie kell, mielőtt az állat harapásközelbe ér.

máj. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Mit keres ez a beteg kérdés a "Természettudományok" rovatban?
máj. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Gepárd ellen nekem is, párduc... talán.
máj. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!