Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire változó a déjà vu...

U. Xorter kérdése:

Mennyire változó a déjà vu élmények hosszúsága? Vagy a "mélysége"?

Figyelt kérdés

Ez igazából két kérdés.

Az első adja magát: van-e statisztika, akár fMRI, akár önbevallás alapján a déjà vu hosszúságáról, mint legrövidebb, leghosszabb, átlagos idő.

A második egy elég speckó dolog, magam nem is tapasztaltam, csak két közvetlen ismerősöm számolt be eddig róla: a mondjuk úgy egymásba ágyazott/dupla mélységű déjá vu-k, amikor is a déjá vu tárgya egy éppen megélt, "belső"/"mélyebb" déjá vu. Ezt kicsit az Inception filmben látott álom-az-álomban jelenséggel állítanám párhuzamba. Ez tudományos szempontból sok kérdést felvet: időben milyen az egyszerű, a dupla vagy sokszorosan mély déjá vu-k eloszlása? Mekkora lehet a maximális mélység, akár kóros esetben?

Az is izgalmas számomra, ha valászolók leírják a saját és közvetlen környezetük tapasztalatait.



máj. 14. 19:26
 1/2 anonim válasza:
100%

Statisztika szerint átlagosan 10-30 másodperc, de akár 1 perc is lehet. Nem olyan hosszú, gyorsan elmúlik, de utána megmarad az az érzés (legalábbis nálam), hogy szinte újra átéltem azt az emléket, amit egyébként még soha.

A második kérdésre nem tudok választ adni; viszont már olvastam olyan esetről, hogy valakinek elment a lélegzete és majdnem összeesett egy intenzív déjà vu élmény közben.

Velem nagyon sokszor történt olyan, hogy úgy emlékeztem, én ezt a szituációt már egyszer megálmodtam. Minden mozdulatot tudok, pedig sose éltem át.

máj. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én számomra egy probléma akkor az, ha a megoldása eredményez valamiféle többletet. A többi csak "önkielégítés" vagy az se.


Nem tartozom abba a csoportba, akik számára ez valódi probléma. És szégyellném, ha mások alapos okkal oda képzelnének.

máj. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!