Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Manapság nem tudnak időjárást...

Manapság nem tudnak időjárást jósolni?

Figyelt kérdés
Ahol én lakom, mára verőfényes napsütést ígértek, erre borult szar az egész ég.
máj. 17. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az megvan, hogy a jóslás és a jövőbelátás két külön kategória? ...

A modern időjárás-előrejelzés egyébként megbízhatónak mondható, de ez nem jelenti azt, hogy tévedhetetlen.

máj. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Marmint ki josolta? Mert ha telefonodat nezed az nagyon nem valos. Erdemes kovetni pl fbon meterelogiai csoportokat, ok eleg jol elore tudjak jelezni. Nem nagyon emlekszem hogy tevedtek volna oriasit. Amikor csapadekot igertek, volt csapadek, amikor lehulest akkor volt lehules.


Az ilyen telefonba beepitettek eleg vackok, hiaba netrol mukodnek, de nem ugy frissulnek ahogy kellene.

máj. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elmondanám, hogy az egész OMSz évek óta képtelen rendesen dolgozni ezen. Nem értem, hogy minek dolgoznak ott egyáltalán jó pénzért. A ma is bekerül nálam az egyik legkirívóbb esetbe, ezeket én jegyzem fel. Mármint olyan eset, amikor 24 órán belül teljesen mást hirdettek meg és egyáltalán nem jelezték át.

Úgy indultam el, hogy semmi sem volt a radaron. Tényleg semmi nem volt még az ablakból kinézve sem, 2 perc múlva hűvös vihar 16 fok alatt, nem állt el, és az OMSz radarja 22 fokot mutatott. Megfáztam, pedig szinte soha nem vagyok beteg. Ez így kezd egyre tűrhetetlenebb lenni.

jún. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha azt hiszed azert lettel beteg mert 16fokos huvos vihar lett a semmibol, akkor jogosan feltetelezhetjuk hogy a radart sem tudod olvasni..


Egyebkent ebben az idoszakban a legkori viszonyok alkalmasak arra hogy spontan zaporok alakuljanak ki. Tehat az egyik pillanatban a radar nem mutat semmit, majd ket frissitessel kesobb egy lokalis zivatar alakul. Tegnap nalunk pont ez tortent delutan.

jún. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát pedig ezzel a kijelentéssel te vagy buta vagy csak tipikus "kapok az alkalmon és kifordítom" beszólogató trollocska. Van a vírusos betegség és van a megfázás vagy felfázás. Óvodai ismeretség.
tegnap 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tavalyi nyárról is van egy esetem, mikor a Dobogókőnél 15 fokot zuhant a hőmérséklet tartósan legalább 1 órára és jelzésben semmi nem volt. Addig rendben, hogy előfordulhat... De azt hirdetik, hogy naprakészen jelez és figyelmeztet. Semmi sem volt, mutatta tovább a 32 fokot. Reál jelzésű applikáció és az Accu mutatta a valóságot. A magyar nem. Nyilván nem feltétlenül tudtam volna már akkor mit csinálni. De más ember nem indult volna meg.

2022. novemberben egész napon masszív köd volt és egy pillangófing ködöt nem mutatott egész napra. Egy 2018. nyári napon reggeltől délutánig szintén 20 fok alatti vihar volt, 34 fokos kánikula volt mutatva, pont a vihar előtt fél órával jól lementem a Velencei-tóhoz, 3 órán át várakoztam.

Mintha néha teljesen leállna az OMSz vagy valami X-akta történne.

tegnap 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kerdes mit neztel. A telefon beepitett idojarasa szar, lassan frissul. Mindig a radart es olyan oldalt kell nezni ami folyamatosan frissul.

Sokan a telefonjukon nezegetik az elorejelzest es azt mondjak 50%ra irja az esot. Az esohoz a radart kell nezni, azt még nem hozzaertokent is konnyu ertelmezni. Megnezed hol a telepulesed es megy e arra esofelho. De meg ekkor sem biztos hogy lesz eso egy egy spontan kialakult rendszerbol mert siman szetoszolhat egy pillanat alatt.


Az ilyen tavaszi nyari spontan kialakulo zivatargocokat lehetetetlen teruletileg elorejelezni mert a legkori viszonyok alakitjak es alig nagyobbak mint egy nagy varos terulete.

Siman lehet hogy egy megyeben az egyik varosban egesz nap sut a nap, tole 30kmre meg szakad az eso.

tegnap 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!