Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért volt a Maunder-minimum...

Miért volt a Maunder-minimum idején lehűlés, "kis jégkorszak"? Hiszen akkor kevés volt a napfolt.

Figyelt kérdés
Ez azt jelenti, hogy minél több a napfolt a Nap felénk eső oldalán, annál melegebb van a Földön? Valaki elmagyarázná miért van ez és hogy így van-e?
2010. okt. 29. 00:24
 1/3 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

A miértre nem tudom a választ. Valóban úgy tűnik, hogy van összefüggés, de ezt egyesek vitatják, illetve más tényezőt is keresnek.(Whether there is a causal connection between low sunspot activity and cold winters is the subject of ongoing debate, though it is believed that there was another factor which amplified the cooling effects of the Maunder Minimum on northern Europe).

A napfoltok, a különböző frekvenciájú sugárzás és a sztratoszféra, ill. az időjárás közti összefüggés nekem még túl bonyolult, de gondolkodom rajta :-)

(A "Nap felénk eső oldala" kifejezés nekem zavaros, mert forog a Nap is.)


[link]

[link]

2010. okt. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Meg egy kis jégkorszakot okozhat a Földön történő esemény, pl egy vulkán kitörés. Ha nagyon sok por kerül a levegőbe, az képes nagyon lecsökkenteni az átlaghőmérsékletet.


Meg kb ezer másik hatás :)

2010. okt. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

[link]

Ha több a napfolt, akkor több a sugárzás is, de ez több közvetett csatolás után melegíti a Földet.

2010. nov. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!