Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Aggasztó-e a Nap "szeplőtelens...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Aggasztó-e a Nap "szeplőtelensége"?

Figyelt kérdés

Hiányzanak a napfoltok, és a tapasztalat szerint ennek zimankós a hatása. Az is bosszantó, hogy a napmodelleket kidobhatjuk az ablakon. (ez talán túlzás, de min. "pontosítani" kell)

[link]

[link]

[link]


2010. nov. 6. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy tudományosan a napot kevesebb, mint egy évszázada figyeljük. Ennyiből egy több mint 4 milliárd éve működő rendszert nehéz megítélni.


Három ezer évvel ezelőtt is voltak emberek, és valószínűleg ezután is lesznek. A természetes változásokat mindig is el tudta viselni az ember, én jobban aggódnék, hogy lassan nem lehet levegőt venni, nem pedig, hogy vannak-e napfoltok, vagy nincsenek :)

2010. nov. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A megfigyelések időszámításunk előtt kezdődtek, és a Maunder minimum (1645-1715) alatt is nyilván folytak.

[link]

A napfoltok hatását csak az becsüli le, akinek fogalma sincs az összefüggésekről. Az időjárás mellett bizonyítható pl. számos fertőző betegség összefüggése a naptevékenységgel.

2010. nov. 7. 11:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogyne, sőt, sőt, azért el is fog pusztulni az élet, mert a nap kiemelkedik a tejútrendszer síkjából, stb :D



A napfoltok egy természetes ciklus. Egyértelmű bizonyíték van rá, hogy az elmúlt százezer évben nem okoztak akkora katasztrófát, amit a természet, sőt, az ember ne élt volna túl.


Kitartóan mondom, sokkal jobban kéne aggódni a szmogriadók miatt, mint a napfoltokért.

2010. nov. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A napfoltok természetes (11 évenkénti) ciklusa természetesen nem is annyira ciklikus, pont ez a bajom.

Ha így marad a Nap (foltok nélkül) akkor kicsit hűvösebb lesz vagy elmarad a felmelegedés. Ennyi. Túlzásba estem volna?

Nem mondtam semmi olyasmit, hogy elpusztul az emberiség, és engedd meg hogy én meg azt ne értsem, miért félsz a levegőszennyezéstől, hiszen azt is túléli majd valaki.

2010. nov. 7. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!