Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hipertér hajtómű. Tényleg...

Hipertér hajtómű. Tényleg lehetséges?

Figyelt kérdés
[link]
2010. nov. 7. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Óvatosan kérdezem meg, ha nem lát és nem hall és nincsenek kezei, akkor hogyan kutat? Járkálva? Járkál körbe körbe, és kutat? Mit? Heti kétszázszor nekimegy a falnak, közbe kutat? Az utolsó puffanáskor meg valahogy kiböki, hogy hopp! Mostajó, mostatuti! 80 nap alatt 11 fényév! És meghal.
2010. nov. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ennél én is elakadtam, aztán eszembe jutott Stephen Hawking, aki napjaink egyik legnagyobb tudósa, és ő sincs sokkal jobb állapotban.
2010. nov. 7. 12:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Hawking lát, hall, tud beszélni és tud írni (diktálni).


Akinek nincs keze, nincs látása és nincs hallása, az:


Nem tud új információhoz jutni (olvasni, hallgatni a felolvasást)


Arra meg az esély, hogy ilyesmit csupán fejben kitaláljon, aztán valakinek lediktálja egyenlő a nullával.


EZ egy szenzációhajhász bulvárcikk, semmi több.

2010. nov. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm.
2010. nov. 7. 12:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha beszélni tud, akkor (konkrétan ebben az esetben) információhoz is hozzá tud jutni.


Szerintem a braille írást lehet alapul venni. (Nem tudom hogy "kutatott" csak egy lehetőséget írok)


Mivel érzékelni tud (testen, lábon, homlokon, arcon stb.) ezért kitalálhat egy "saját abc"-t vagy ilyesmit, amit a bőrére csatolt adapter közvetít neki.


Szóval ezt a részét kilőhetjük a kételkedések közül.

2010. nov. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ha beszélni tud, akkor (konkrétan ebben az esetben) információhoz is hozzá tud jutni."


Kicsit hiányosra sikerült a mondat. Szóval ha beszélni tud, akkor elmondhatja, hogy milyen módon közölhetnek vele informásiót. (Saját abc vagy más - tökmindegy)


(Ha beszélni sem tudna még akkor is van két lába a kommunikációra, de ezt már csak a szőrszálhasogatók miatt írom)

2010. nov. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha lehetséges is, az amerikai kormány akkor sem tenné közzé. Lehet, hogy már rég vannak ilyenek titkos programokon belül, csak mi nem tudhatunk róla.
2010. nov. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azt találtam érdekesnek, hogy Rengeteg oldal foglalkozik a témával, és amennyire tudom Heim tényleg nem vonult vissza a balesete után.

Az életrajza szerint sem vesztette el teljes egészében a kapcsolatát a külvilággal:

"There in 1944 an accident occurred during laboratory work. He lost both hands and 90% of his eye and aural acuity by an object exploding in his hands."

[link]

2010. nov. 7. 13:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Burkhard Heim később visszanyerte hallását és beszélni is tudot, sőt kezit is tudta mozgatni (bár élete végéig nem jött teljesen rendbe), de nagyon komoly kutatásokat folytatott. 17 éves korában egy kísérlet sikerült félre, ez a baleset okozta a bajt.
2014. márc. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!