Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményetek, esetleg...

Schumacher77 kérdése:

Mi a véleményetek, esetleg tapasztalatotok a Sky-Watcher 130/900-as Newton távcsőről?

Figyelt kérdés
Távcsővásárlás előtt állok, az első műszerem lesz. Valahogy ez és a 150-es "tetszik".
2010. nov. 28. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
[link] ez nem tetszik? Vagy nagyon kötött az ár? F5 fényerő + Black Diamond darab, ami sokkal jobb minőséget ad +EQ3 mechanika. Sztem ezzel sokkal jobban elégedett lennél, és nem lennél annyira megkötve. Lehet használni óragéppel csillagászati fotózásra is. Szted?
2010. nov. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Persze a 150-es nyilván jobb műszer. Nézegettem már. Azért kérdeztem meg most a 130-ast, mert vann fent a

Vaterán egy vadi új 45000 Ft-ért.

A 150/750-es még visítva belefér az árba, mert kb 100ezret fogok tudni rászánni. Csak ha azt megveszem egy ideig nem lesz pénzem semmilyen kiegészítőre.

De ha veszek egy komolyabbat, mint ez, akkor az több évig is szolgálatomra lehet, később ráérek megvenni apróként a fotózáshoz, vagy videózáshoz kellő kiegészítőket.

Nehéz döntés az biztos. Jól át kell gondolnom. Az a baj, hogy nincs egy ismerősöm sem, aki jártas lenne a témában, jó lenne ha segítene valaki eligazodni...

2010. nov. 28. 20:07
 3/12 anonim ***** válasza:
első vok, hát hallod, idejével ha lesz rá keret a többi mindenre, akkor inkább most vegyél normális műszert. Mert sz@rból nem lehet várat építeni. egy eleve rosz minőségű távcsőnél hogy használsz pl. barrow lencsét? Vagy majd fényképezőgépet? Ne spórolj a tubuson. A többi kiegészítő meg majd lassacskán jön hozzá.
2010. nov. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igazából fogalmunk nincs hogy mennyire vagy otthon a csillagászatban. Az látszik hogy ismered a távcsöveket, nem alap kérdést kérdezel, de azon kívül....

Itt van egy doksi amin megnézheted mennyeivel jobb, illetve mennyivel többet láthatsz egy 150-es távcsővel mint egy 130-assal.:

[link]

Szerintem a 150-est egyben megkapod az említett linken talán 98-ért, ami észleléshez tökéletes lehet, egy komplett szett. És meglátod mennyire válik be ez az éjszaka állunk a -20°C-ba és várjuk kitisztuljon az ég hogy lássunk valamit a csillagokból :P. (habár feltételezem, ha már ennyir rá szeretnél külteni, megéltél már egy két ilyen alkalmat)

A saját távcsövemet vaterán vettem magam is, én megvagyok vele elégedve, sztem ha okosan veszed, nyerhetsz rajta pénzt.

Igaz nekem jóval szeréyebb összeg állt rendelkezésemre, és csak egy tényleg holdvizsgálásra alkalmas 114/900-as newton távcsőt vettem, de ezzel is azért havi rendszerességgel terepre lehet menni. Egy 150-es... huhúú. Pedig én maximálisan csak hobbista néző szinten állok.

Nah meg én is úgy állok hogy messze senkit nem ismerek aki távcsövezne a környékemen.

2010. nov. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Szerinted akkor a SkyWatcher BD 150/750 hosszútávon beválhat?

Neked an amúgy?

2010. nov. 28. 21:01
 6/12 A kérdező kommentje:

20:59-nek:


Nem tudom megnézni a linket, azt írja hibás oldal.

Mennyire vagyok otthona csillagászatban?

Mindig is érdekelt a téma, de intenzíven néhány hónapja foglalkozom vele, neten olvasgatok, meg persze pár könyvet is olvastam már.

Mint említettem most készülök az első távcsövemet megvenni. Nem nagyon voltam részese az említett éjszakáknak, egyszer gyerekkoromban voltunk valakinél, akinek volt távcsöve, azzal megmutatta a holdat. Fogalmam sincs már, hogy kinél volt, meg hogy mikor, de azt tudom, hogy fantasztikus élmény volt.

Igazából fogalmam sincs, hogy hány ébren töltött éjszaka fog elmenni, amíg megismerem a dolog csínját-bínját :)

Türelmem az lesz hozzá, mert a másik nagy szerelmem a horgászat, úgyhogy nem lesz újdonság az átfagyoskodott éjszaka :)

2010. nov. 28. 21:10
 7/12 anonim ***** válasza:

Köszönöm, kijavítottam a linket. Tudni kell hozzá, hogy nem saját iromány, viszont az eredeti linket nem találtam...:

[link]


Jó dolog, ha így nekiállsz csillagászkodni szerintem. Szurkolok. Abszolút kezdőként én a 114/900-assal is elvagyok, igaz csak a Holdat, Jupiter fő sávját, a Szaturnusz gyűrűjét tudtam igazából megfigyelni vele, meg a Napot, de akárhogy is nagy élmény, ha az ember a szemével látja. Eleinte szeritem nem lesz gond a kamera és az elektronika hiánya sem. Én pozitívan csalódtam a mechanika használatát illetően. Viszonylag gyorsan a keresett objektumbra lehet állni. Van egy EQ3-as mechanika hozzá, és volt hogy repülőnek próbáltam utánna nézni, és nem esélytelen. Ha messze jár szépen lehetett 60x-asn követni. (nem volt igazán látványos, viszont megérte azt is kipróbálni)

Meg jó hogy más is van aki nem divatból vág bele ilyenbe, hanem saját szórakozásból. Eleinte sztem bőven elég lenne a 130-as is, de ha van rá lehetőséged ki ne hagyd a 150-est. Amit én használok a sajátomhoz az az okkulár :P. Egy használható keresőtávcső szintén kell. Van 2x Barlow lencsém, de igazából csak a Holdra tudom használni, ahol látványos közelítést lehet vele elérni, más objektumnál viszont értelmes közelítést nem tudtam vele elérni. Nyilván komolyabb műszereknél biztos használhatóbb... nálam ez a tapasztalat. Többet vártam a 2x-ezőtől.

Napszűrő az hasznos. Igaz csak a NApot tudod vele nézni :P. Én a sajátomat magam készítetettem el, fóliából, nem túl bonyolult és olcsóbb mint a bolti kerettel együtt eladott. Amit még használok előszeretettel, az egy 10x binokulár. Színszűrő nuku, óragép nuku (amit titkon szereténk magam elkészíteni mondjuk), egyéb extrák nuku.

Mélyobjektumként nemrég az Androméda galaxist keresgéltem, de nem volt sikerem vele. :S De ha lesz jobb idő megint megnézem magamnak. Lesz fenn az Orion köd, az is szép lehet, azt is meg szeretném nézni majd. A téli hónapokban sok szépet látni. Csak baromi hideg van :P.

Amit mondani szerettem volna, hogy minimális eszközökkel is hasznos nézelődést lehet végezni. Szerintem is inkább egy jobb távcsőt végy, kevesebb felszereltséggel, és ami kell hozzá azt majd később úgyis beszerzed ha már beleszerettél ebbe a hobbiba. :)

2010. nov. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kösz, most már le tudtam tölteni. Nagyon sok hasznos dolog van benne, kösz még egyszer.

Az már egyre jobban körvonalazódik bennem, hogy 150/750 lesz a kiválasztott műszer. Megpróbálok előbb hirdetésekben keresgélni, hátha rálelek egy olcsóbbra vagy jó állapotú használtra. Igazából az is jó lenne, ha mechanikát találnék használtat olcsón (ha minden igaz ehhez min. EQ3 kell), mert a tubus mechanika nélkül újonnan 54 ezer Ft. Majd meglátjuk, hogy alakul.

2010. nov. 29. 16:46
 9/12 anonim ***** válasza:

na mondtam én, hogy jó lesz a 150-es BD :D

Tényleg jók a BD szériás termékek, ezek amolyan prémiumok a Sky-nál. EQ3 bizony kell, mert nagy a tubus, így meg kell stabilan tartani. Azt viszont tudod is fejleszteni majd később. Barrow lencse, ugyanúgy mint a fotográfiában is a 1.4x, 2x-ező, nagyon érzékeny tud lenni a tévcső minőségére. A kis hibát nagyon feltuningolja, és sz@r lesz a kép. Itt sztem azért nyugodtan lehet majd használni.

Ezt nézd meg mindenképp, közte van ez is, itt al ink: [link]

Ott a másik favorit, a 80/600APO, az üt rendesen, de drága is. (első voltam)

2010. nov. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ez milyen szerintetek:

[link]


Nekem nem ismerős márka,de nagyon hasonló a SkyWatcher-hez.

Bár lehet, hogy a minőség is csak hasonló...

2010. nov. 30. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!