Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémia? Aceton és acetaldehid...

Kémia? Aceton és acetaldehid összehasonlítása.

Figyelt kérdés

A, aceton

B, acetaldehid

C, mindkettő

D, egyik sem

1. Oxovegyület

2. Adja az ezüsttükörpróbát

3.Összegképlete C3H6O

4. Nem adja a Fehling-próbát

5. A bakelitgyártás egyik alapanyaga

6. Az acetilén vízaddíciójával keletkezik

7. Vízzel elegyedik.

8. Enyhe oxidációjakor ecetsav keletkezik.

9. Enyhe oxidációjakor propánsav keletkezik.

Légyszi segítsetek! Sürgős! Előre is köszi


2010. dec. 10. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
1C 2B 3A 4A 5D 6B 7C 8B 9D
2010. dec. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Wikipédia, Google? Ennyire nem lehetsz lusta -.-
2010. dec. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Most komolyan, miért van olyan hülye, aki megoldja a sok kis szaros helyett a háziját?

Oké, hogy ha vki nem ért vmit, akkor segítünk...olyankor én is szoktam. Ha látom vkin, hogy legalább megpróbálta, csak vhol elakadt.


De az, hogy vki még a szaros google-ba sem képes beírni, az már a pofátlanság legteteje.

2010. dec. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi a fene lett volna ezekkel a preinternet idejében ?
2010. dec. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát ez jó kérdés. Akkor szépen megbuktak volna, és mentek volna szakmunkásnak. Most meg a főiskolák és egyetemek padjait fogják koptatni.

Szánalmas.

2010. dec. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
0%

Hát ha még házi lenne... ez a 2010/2011-es Curie kémiaverseny (levelezős) egyik jelenlegi feladata.

Ne haragudj, de minek jelentkezel levelezős kémiaversenyre, ha nincs időd megoldani? És különben is, ennek az a lényege, hogy tanulj belőle! Így csak kidobsz majdnem háromezer forintot az ablakon! (Vagy az iskolád, ha esetleg az fizette.) És ha bekerülsz a területi döntőbe, mit fogsz csinálni? És az sem zavar ugye, hogy mások, akik szintén neten keresnek forrást a megoldáshoz, simán leírják, amit megmondtak neked? Könyörgöm, a tizedikes tankönyvben olyan szépen le vannak írva a dolgok! És olyan is van, a könyv végén, hogy új szakszavak jegyzéke! És a Wikipédián is van forrás dögivel, ha esetleg nem lenne elég a tankönyv.

Én is résztvevője vagyok a versenynek, de nem fogom leírni a fent írt megoldásokat, pedig 1-2 dolgot máshogy írtam. Nem igazán érdekel, én azt találtam jónak és kész, ha elbukok, hát elbukok. És ne mondd nekem, hogy még nem tartotok ott az anyagban, mert mi sem! Sőt, baromi messze vagyunk! Csak el kell olvasni azt a bánatos tankönyvet... vagy beírni a Google-ba a keresett kifejezést. Nem fair play amit csinálsz, remélem tudod. Ha bekerülsz a döntőbe, elveszed másoktól az esélyt, akik időt áldoznak arra, hogy megcsinálják és hogy tanuljanak is valamit az egészből!

Semmi közöm hozzá, hogy hogyan csinálod meg, de azt hiszem, jogosan szóltam hozzá a dologhoz, már csak azért is, mert én is résztvevője vagyok a versenynek.

2010. dec. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már bocs, de ez nem a curie vagy milyen verseny nekünk. A suliban adnak ilyen feladatokat, amiket meg kell oldanunk, csak hiányoztam, és a könyvből pedig nem igazán értettem az anyagot. Ezért kértem segítséget. Amúgy meg ha az is lenne, akkor téged miért érdekel. Akkor ne nyisd meg. Az oldal különben is azért van, hogy segítséget kérjünk. Na mindegy.
2010. dec. 18. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!