Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a Keverék fogalma? (kémia)

Mi a Keverék fogalma? (kémia)

Figyelt kérdés
Neten mindenhol kerestem,de nem találtam.
2010. dec. 29. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
olyan összetett anyag, melyben nincsenek meghatározva az arányok. ezért mondjuk mérjük száázalékban. :)) érted? pl az ecet... rá van írva hány százalékos
2010. dec. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
- mondjuk
2010. dec. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezer köszi =)
2010. dec. 29. 16:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Keveréknek leginkább a több, szilárd komponensből álló rendszert nevezzük. Az ecet az oldat. Keverék inkább a homok vagy a por...
2010. dec. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Ki hagytam a gázkomponensű keverékeket, arra a legkézenfekvőbb példa a levegő!

2010. dec. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
jah igen az ecet az oldat, de szerintem ő nem ilyen "mélyfogalmú" dologra kíváncsi...
2011. jan. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy az ecet pl. 38%-os, az nem az arányokat jelenti. Az ecet esetében a 38 a tömegszázalék, az pedig teljesen más.

A "Keverékek" című wikipédia oldalon rossz példát tüntettek fel --> a kősó nem keverék, hanem vegyület, a málnaszörp pedig oldat.

Keverék = több komponensű anyag, melyben a komponensek nem egyednek el egymással. Emiatt a komponensek akár külön is választhatók, láthatjuk is határaikat. Ennek tudható be az is, hogy miért százalékosan jellemezhető a megoszlásuk.

pl.: levegő, lőpor, homok


Én egyébként most vagyok másodéves a pécsi TTK-n :)

2019. márc. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!