Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet az, hogy elvileg a...

Hogy lehet az, hogy elvileg a kén 2 elektront tud kötni, de a kénsavban legalább 6 kötése van?

Figyelt kérdés
És a HCl meg miért nem adja le simán azt a hidrogént, hogy tud az oxidén molekula az oxónium ionban 4 hidrogént kötni? (de az egyik még csak nem is eltektronnal köt) De a hidroxid legalább kap 1 + jelet a kénsav meg töltés nélküli.
2011. jan. 5. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:

"...de a kénsavban legalább 6 kötése van"

Hat elektron tud kötésre felkínálni

"És a HCl meg miért nem adja le simán azt a hidrogént,"

Leadja, például vizes oldatban oxóniumot képez

"...oxidén molekula az oxónium ionban 4 hidrogént kötni?"

Sehogy, csak hármat köt.

"De a hidroxid legalább kap 1 + jelet a kénsav meg töltés nélküli." Mivan?

2011. jan. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A hidroxid helyett oxónium iónt akartam írni, bocsi. Az oxigénnél úgy tanultam, hogy 2 elektron kell a nemesgáz szerekezethet. A kén nem gáz, tehátakkor nem működik ez az elektronhélyas történet? Azt még mindíg nem tudom, hogy a víznek minek kell egy hidrogén ion.
2011. jan. 5. 20:42
 3/6 A kérdező kommentje:
a 4 helyett pedig hármat akartam írni.
2011. jan. 5. 20:43
 4/6 anonim ***** válasza:
hiába van egymás alatt az oxigén és a kén, nem ugyanúgy viselkednek. oxigénnek tényleg 2 elektron/kötés kell a nemesgáz szerkezet eléréséhez. A kén meg fel tud szabadítani elektronpárokat, így tud több kötést is létrehozni.
2011. jan. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kén bead 6 elektron a közösbe, és máris megvan ugyanaz a nemesgáz (Neon) elektronszerkezet mint az oxigén amikor felvesz kettőt.

Vízben lévő oxigénatomnak van szabad elektronpárja (kettő is) ami csak úgy ott hever parlagon. Egyik ilyen elektronpárral képes befogni az elszabadult protont.

2011. jan. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, most már értem. :D
2011. jan. 6. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!