Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire jelentékeny az E...

Mennyire jelentékeny az E vitamin antikoaguláns hatása?

Figyelt kérdés
Hogyan és milyen potenciállal fejti ki ezen hatását, illetve klinikailag mennyire jelentős ez a hatása? Valamint ha van releváns szakmai cikk (akár angol is), légyszi linkeljétek be! Köszönöm a segítséget! :)
2011. jan. 19. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Klinikailag semennyire. Pár napja néztem át gyógyszertanból a véralvadásra ható szereket és az E-vitamin nem szerepelt köztük...

Nem lehet, hogy a K-vitaminra gondolsz (annak van klinikai jelentősége)?

2011. jan. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A K-vitamin, természetesen ismert ebből a szempontból (kumarin származékok), de bizonyos "kevésbé tudományos" forrásból értesültem, hogy egyesek az E-vitaminnak is antikoaguláns hatást feltételeznek, és ismereteim szerint, ha van is, max valamilyen áttételes módon (magam józan paraszti eszemmel első blikkre arra gondoltam, hogy talán membrán fluiditásban lehet némi szerepe az E-vitamminnak, és így áttételesen csökkenti a vérlemezkék aggregációra való hajlamát, vagy esetleg valamilyen enzim inhibitor, ami a véralvadási kaszkád bizonyos fokú gátoltságában manifesztálódik és hasonló "jó" ötleteim voltak :D) nyilvánul meg. De magam is az Ön által leírt válaszra gondoltam. Köszönöm.
2011. jan. 20. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!