Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen formában mérgező?

Milyen formában mérgező?

Figyelt kérdés

Milyen formában mérgező a réz szulfát önmagában, vagy bekristályosítva? Vagyis ha megeszem vagy ha hozzámér, vagy hogy milyen mértékben mérgező!!


???


2011. febr. 7. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne azt edd müzli helyett, mérgező lenyelve 10-20g a halálos adag elméletileg, de mivel hánytató ezért az egészet kihányod. Ha hozzáérsz attól nem lesz bajod.
2011. febr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi az hogy önmagában vagy kristályosítva? A rézgálic nem mérgező nagyon mert nagy mennyiségben lenyelve hányást okoz.
2011. febr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Különbőző anyagokba bekristályosodik, ha várunk néhány napot. Azt hogy önmagában, azt úgy értettem, hogy amikor még por. Azt hogy milyen formában, azt pedig úgyis, hogy simán vagy kristályosan, meg úgy is, hogy valamelyiktől lesz-e bajom úgy hogy megeszem vagy vmi!..........Köszönöm a válaszokat!!
2011. febr. 8. 11:10
 4/6 anonim ***** válasza:

A rézszulfát mérgező, mert nehézfémsó.

A nehézfémsók a fehérjéket kicsapják, működésképtelenné teszik.

Persze mindez oldat formájában. De nyilván, ha a porát belélegzed, akkor a tüdődben a szöveti nedvekben is fel tud oldódni.

És persze mennyiség kérdése a mérgező tulajdonság. Nagyanyáink az uborka eltevésnél 1 mokkáskanálnyit (1 g) raktak az 5 literes uborkabefőtthöz és ropogós maradt...

Az íze miatt só (konyhasó, NaCl) is került az uborkabefőttbe.

Konyhasóból 200-250 g a halálos adag, de napi 2-3 gramm a létszükséglet, annyit el kell fogyasztani belőle!

2011. febr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon össze vagy keveredve látom.


Az, hogy por, vagy kristály formában van, semmilyen különbséget nem jelent, ugyanaz az anyag. Önmagába, vagy bekristályosítva? Miért, ha bekristályosítod, akkor nem ugyanaz marad? :D


Kézbe véve nem mérgező. Egyébként meg igen.

2011. febr. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 denber válasza:

Nagy eséllyel az anyag réz tartalma határozza meg a mérgezés erősségét.

Esetleg az oldódás sebessége okozhat eltérést.

Engem az érdekelne hogy mekkora mennyiség az amit ha lenyelünk már tüneteket okoz, gondolok itt arra, hogy csak hányinger, hányás, mindenféle rosszullét, stb de igazán engem az eleje érdekel mert ma permeteztem a kis ERKÉLYEN lévő azaz pici kertemet ettem az egyik termésből amit természetesen ezen a napon kihagytam de 5 nappal ezelőtt spricceltem rá, a mennyiség pedig eléggé elenyésző volt egy jó marék zellerszár.

Ez a mennyiség szerintem elenyésző viszont ma rendesen hányingerem van, remélem a kaja volt sok és nem a réztől van.

2014. aug. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!