Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem képes legyőzni az...

Miért nem képes legyőzni az ózonkezelés a HÍV-fertőzést?

Figyelt kérdés
Az ózon az egyik legerősebb oxidáló és fertőtlenítő anyag, a mikroorganizmusok pedig jóformán alig tudnak immunitást felépíteni ellene. Bár egyben nagyon mérgező is, és ez ok lehet a bizonyos szintű mellőzésére, mégsem látom át a helyzetet. Egyáltalán nem vagyok jártas, így minden ésszerű, megalapozott választ, véleményt szívesen fogadok. Annak főként örülnék, ha valaki érthetően kifejtené úgy az ózon, mint a HÍV-vírus, valamint a kettő teoretikus "találkozásának" a legjelentősebb tényezőit. Köszönöm :)
2011. febr. 18. 00:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az ózonkezelés egy fogászatban használatos eljárás. Sose hallottam még, hogy a HIV vírus ellen bárhogy lehetne alkalmazni.


De el sem tudom képzelni, hogy miként, hiszen az ózon nem vezethető be a véráramba.

2011. febr. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A vírus a vérben van. Oda nem tudod bejuttatni az ózont mert megölöd a beteget is.

Ha a vírus még nincs a vérben nem szükséges ózon, szabad levegőn pillanatok alatt elpusztul, csak a vérrel és a testnedvekkel tud terjedni közvetlen érintkezés során.

2011. febr. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, én is hallottam a fogászati eljárásról, és pusztán fogalmi egyezés van az általam elgondolt kifejezés, és aközött (nem igazán találtam tömörebb, kifejezőbb szót). Magam sem tudom elképzelni, hogy miképp lehetne a vérbe juttatni, viszont ezt olvastam az ózon wikipédiás leírásánál:


"Mióta az emberek rájöttek az ózon kedvező hatására, számos helyzetben alkalmazzák fertőtlenítésre, baktériumok és vírusok elpusztítására. Így derült fény arra, hogy az ózon hatásos a tályog, kólibaktérium, a pseudomonas fluorescens baktérium, a szalmonella megbetegedést okozó baktérium , a haemolitikus urémiás szindrómáért felelős baktérium, a kolera-baktérium (lásd. kolera), a hepatitis B vírus antigénje, a hepatitis A vírus antigénje, az A típusú influenza és a HIV elleni kezelésre. Mindezen baktériumok és vírusok ellen az ózon rendkívül gyors és hatásos ellenanyagnak bizonyult."


Igazából innen ered a kérdésem. Vagy talán az oxigénmolekula nascensz oxigénatomokra való bontását már az élő szervezetben idézik elő (majd azok spontán reakcióját)? Nem vagyok egy kémiában jártas egyén, így nagy az imént valószínűséggel egy megvalósíthatatlan hülyeséget írtam. Továbbra is várom a hozzáértők észrevételeit, "segítségeit" :) És köszönöm az eddigi válaszokat :)

2011. febr. 18. 00:49
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a wikipedia cikk nagyon inkorrekt, és leginkább amatőr fordításból eredő félreértések halmazának tűnik. Megpróbáltam megkeresni a forrást, de nem találtam meg. Ózont biztos nem használnak betegek kezelésére, sem pedig ellenanyagként, de simán el tudom képzelni, hogy a német eredeti olyan szavakat használ, aminek hibás (tükör) fordítása ezt hozta ki. Víz és eszközök felületének fertőtlenítésére használják.
2011. febr. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kiegészítés az elpzőhöz. Mármint betegek intravénás kezelésére.


Arról már hallottam, hogy belélegeztetnek ózont, de azt tüdő kezelésre. Nem hallottam róla, hogy a vérbe felszívódna belőle bármennyi is, vagy hogy ez cél lenne egyáltalán.

2011. febr. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, ez elképzelhető, viszont túl sok betegséget sorol fel a szerző a HÍV-fertőzés mellett, amelyek ellen állítólag az ózon bevethető, ezért is furcsállom, hogy ily mértékű - tudatos vagy nem tudatos - "ferdítés" állna az egész mögött, habár ez sem zárható ki teljességgel. Köszönöm a választ, más véleményeket továbbra is szívesen fogadok :)
2011. febr. 18. 01:32
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt nem a betegség kezeléséről, hanem pl. eszközök fertőtlenítéséről van szó.


Afrikai, tábori kórházakban pl. nincs lehetőség egyszerhasználatos eszközök használatára (nem feltétlen a tűre gondolok, szike, ollók, stb) és a víz és folyékony fertőtlenítőszerek is korlátozott mértékben állnak rendelkezésre (háborús övezetekbe pl. nem lehet kamionszám szállítmányozni). Ezért ott az ózon egy remek alternatíva az eszközök sterilizálására, mivel egy ózon generátor egész pici és korlátlan mennyiségű fertőtlenítést el tud végezni, ellenben pl. a vegyi fertőtlenítőkkel, amivel pl. 50 liter anyaggal csak X számú fertőtlenítést lehet elvégezni.

2011. febr. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 hollófernyiges ***** válasza:
Rossz a wikis fordítás mert azt sugallja hogy a beteget lehet kezelni. De ha úgy értelmezed, hogy eszközt és felületet ózonozol, akkor máris elfogadható.
2011. febr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1. Páran már írták, de megismétlem: az ózon valóban elpusztít szinte minden ismert kórokozó baktériumot és vírust, de NEM A BETEGBEN, hanem különféle felületeken, levegőben és vízben (pl. egyes városok ivóvizét ózonnal tisztítják). Ez azért lehetséges, mert az ózon oxigén molekulára és naszcens oxigénre bomlik, utóbbi pedig rendkívül erős oxidálószer, mely szétszedi a baktériumok sejtfalát és a vírusok burkát. De ezen tulajdonságából következik, hogy az emberi sejteket is roncsolja, ezért MÉREG (nem véletlenül van légszennyezettségi határérték a levegő ózontartalmára). Amúgy a Domestos is elpusztít szinte minden kórokozót, mégsem lehet gyógyszerként használni érthető okokból kifolyólag (és ugyanez a helyzet az ózonnal is).


2. A HIV (rövid "i"-vel írják), egy retrovírus, melynek az az egyik különlegessége (mert tud pár "trükköt" a többi vírushoz képest), hogy szó szerint beírja magát a gazdasejt DNS-ébe és onnan íródnak át az újabb virionokhoz szükséges fehérjék mRNS-ei és a genomiális RNS. Az pedig egy másik dolog, hogy az új virionok a vérben is fellelhetőek, mert a fő gond az, hogy a HIV egyes sejteket "vírusgyárrá" változtat. És a tudomány mai állása szerint a beintegrálódott vírust csak a sejtekkel együtt lehetne elpusztítani...

2011. febr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Kérdésem.

Ha medencében használok Ózongenerátort és benne ülök az mérgező a szervezetemre ha belélegzem?

2011. febr. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!