Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lenne, ha a Holdba csapódna...

Mi lenne, ha a Holdba csapódna egy aszteroida?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy 100 m-es,egy 1 km-es,vagy egy 5 km-es...

Persze nem egyszerre,hanem ha egy-egy ilyen csapódna be,milyen hatással lenne a Földre.Mit látnánk,éreznénk..Attól függően,hogy Föld felőli oldalon csapódna be,vagy az ellentétesen...Remélem érthetően írtam le:)


2011. febr. 19. 20:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Közvetlen hatása nem volna. A becsapódást valószínűleg, illetve annak hatását szabad szemmel is láthatnánk. Ha a becsapódáskor kilökődő törmelék holdanyag a föld felé is repülne akkor szép kis meteorzáport látnánk. Ha nagyobb darab jönne erre, akkor gáz lenne. Persze mindez akkor érvényes, ha nem a túlsó oldalon van a becsapódás.
2011. febr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
szerintem ha elérné azt a méretet, megváltoztatná a hold pályáját. és igenis észrevennénk, mert megváltozhatna tengerek mozgása, és sok más dolog is.
2011. febr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Számolj utána, mekkora energia kell ahhoz, hogy számottevően megváltozzon a Hold pályája. A Hold NAGY. Nehéz. Nagy a tehetetlensége. A Holdba folyamatosan csapódnak az aszteroidák, azért olyan lukacsos (kráteres) a felszíne.
2011. febr. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

20:40


Itt egy maximum 5 km átmérőjű aszteroidáról volt szó. A Hold átmérője kb 3470 km. Ha azonos sűrűségű a becsapódó test, mint a Hold akkor a tömegük aránya: 1:334255384. Milyen pályaeltérést okozna ez?

2011. febr. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Semmiféle hatással nem lenne, se a Holdra se a Földre. A kirepülő törmelék pedig megintcsak semmiféle károkat nem tudna okozni.


Kinga. Az olyan nagyobb törmelék, ami esetleg kárt okozhatna itt a Földön nem képes a Hold felszínére érvényes szökési sebességre gyorsulni, ezért nem kell vele foglalkozni.


maci

2011. febr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Gábor maci!


Ebben nem lennék olyan biztos! Ugyanis egy 5 km átmérőjű aszteroida becsapódása, még a Föld szökési sebességére is képes felgyorsítania felszabaduló törmeléket. Az aszteroidák sebessége 10-70 km/s. Ha egy ilyen nem merőlegesen csapódik a Holdba simán kiszakíthat jelentős méretű darabokat, amelyek sebessége nagyobb mint a Hold 2,4 km/s-os szökési sebessége. Persze minderre kicsi az esély és én is azon az állásponton vagyok, hogy nem kell aggódni, de elméletileg igenis lehetséges.


Üdv


Kinga

2011. febr. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát!!

Kinga,te honnan tudsz ennyit erről a dologról?

2011. febr. 20. 18:21
 8/12 anonim ***** válasza:
Én egy szőke nő vagyok.
2011. febr. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkora darabot, ami az atmoszférán átjut, kétlem, hogy ki tudna szakajtani :)
2011. febr. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy 5 km átmérőjű test? Az atmoszférán átjut az 1-2 kg-os is.
2011. febr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!