Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ablaküvegen át le lehet égni?

Ablaküvegen át le lehet égni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 13. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Nem!
2011. márc. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Természetesen.


A sima üveg nem véd az UV sugárzástól!

2011. márc. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Persze,ugyanúgy mint üveg nélkül.A sima ablaküveg semmit nem véd az UV sugárzástól.
2011. márc. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Dehogynem véd :) Az üveg teljesen szűri az uv-t. A napszemüvegekre azért kell plusz szűrő, mert műanyagból van a lencséjük, ha üvegből lenne, azokra se kéne :)
2011. márc. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

"Az ablaküveg ugyanis megszűri az UV-B sugarak többségét (ezért nem égünk le ablak mögött), de az UV-A sugarakat szinte mind átengedi. Ennek eredményeként az UV-B sugarak nem tudnak D-vitamint termelni, az UV-A sugarak viszont szorgalmasan bontják a szervezetben levő D-vitamint, amire különösen a vitaminhiányos embereknek kell odafigyelniük."


Okoskodók! Ezt az alábbi cikkből idéztem!:

[link]

2011. márc. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

"Az üveg teljesen szűri az uv-t."


Akkor feküdj alá nyáron,és hajrá! :-) de butaságokat ne irkálj inkább. A 350-400 nm-es ultraibolya sugárzást a sima ablaküveg tökéletesen átengedi. Ez a hosszabb hullámhosszú ultraibolya sugárzás ugyan kevésbé káros, mint a rövidebb hullámhosszú, de elegendő idő múlva ettől is ugyanúgy leégsz mint a rongy..

2011. márc. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira nem lehet leégni, mintha simán a napon lennél, mivel valamennyire szétszórja a sugarakat, de ha sokáig vagy ott, biztos leégsz.
2011. márc. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Persze.
2011. márc. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
El kell ismernem: tévedtem. Nem tudom biztosan. Az szerintem biztos,hogy a hőenergia átjut(de ezt mindenki tudja) de az uv sugárzás egy része nem
2011. márc. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
Az autóban is barnul az ember ablakfelőli karja. :) Persze, nem olyan erősen, de látszik. Főleg, ha utána összehasonlítod a két karod.
2011. márc. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!