Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az a sötét anyag, ami...

Mi az a sötét anyag, ami világegyetem túlnyomó részét alkotja?

Figyelt kérdés
2011. márc. 20. 01:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez mitől UFO kategória?


[link]

2011. márc. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Zoltán Kvantumfizikus válasza


Először is egy kis történet,


Anno Hargitai Károly mesélte, hogy a házában időnként lát fekete homályos alakokat elsuhanni, utána megemlítvén, hogy ez is lehet a sötét anyag megnyílvánulása...ténleg így volt !.


Annyit szükséges tudni róla, hogy ez a világegyetemet nagyjából 90%-ban kitevő sötét anyagnak nevezett mondjuk így anyag, gyakorlatilag gravitáló hatásában mutatkozik meg. Azaz gyakorlatilag a gravitációs hatásában teszi ki a 90%-át a világegyetemnek.


Kiszámoltuk anno, hogy a galaxisokat nem tartaná össze annyi tömeg amekkora a jelenlegi tudomásunkban ott van ( csillagok, bolygók, stb). A gyakorlati számítások szerint még kb 90% nyi gravitációs összetartó erő hiányzik. Jelenlegi ismereteink szerint nem tudjuk mi teszi ezt ki.


Ez nem feltétlen hagyományos gravitációs erőben megmutatkozó objektumokat jelent pl bolygó, csillagok stb.


Valószínűleg eddig nem ismert gravitációs hatást kifejtő objektumok. Sok feltételezés akadt ennek magyarázatára, ezek közűl a legelterjedtebb a neutrinó elmélet.

A neutrinó mely egy részecske különböző megnyílvánulásokban ( 3 féle, attol függően melyik részecskével hat kölcsön pl elekrtonnal elektroneutrínó vagy müoneutrínó stb) létezik. A részecskefizika szerint ezek zérus nyugalmi tömeggel rendelkező olyan részecskék amelyek elektromosan töltetlenek tehát nem lépnek kölcsönhatásba anyaggal, mert még tömegtelenek is.

Egyes elképzelések szerint ezeknek lenne valamekkora nyugalmi tömege legalábbis adott a közegben betőltött gravitáló hatásuk. Mivel hatalmas mennyiségű neutrínó szágúld át a bolygónkon mindenféle hatás nélkűl, így jelentős tömegjelenséget rá lehetne fogni, anélkűl, hogy új féle kozmológiai modelleken tőrjüka fejünket vagy pedig új fajta csillagászati objektumokat keresnénk.



Eddig nem sikerűlt bebizonyítani egyik elméletet sem, még a neutrínót sem.

2011. márc. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Hogy látod, mi a baj ezzel a kérdéssel?

Ez a kérdés rossz kategóriában van

2011. márc. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ Zoltán!
2011. márc. 20. 01:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem aszfalt.
2011. márc. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ne a kategóriával foglalkozz, az nem a te dolgod!
2011. márc. 20. 01:32
 7/8 anonim válasza:
Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.
2011. márc. 20. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Zoli


Hát kb annak apropóján lehet az UFÓkkal kapcsolatba hozni, amit a válaszom elején leírtam, a Hargitai Károly féle ufós tőrténettel. Nem ismerete a fizikát és sok hibát illetve bakit ejtett ufó magazinokban. Nem tudta hogy a szobájában átlebegőufóknak valójában minimum ólomnehezeknek kelllene lenniük. Egyszer egy ufó magazinban a vektor alterére azt írta, hogy az a hiperdimenzió, hogy már a Párhuzamos univerzumok című könyvét ne is említsem.

2011. márc. 20. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!