Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mivel foglalkozik, mit csinál/...

Mivel foglalkozik, mit csinál/készít/kutat/fejleszt az, aki "molekuláris bionikát" tanul?

Figyelt kérdés
Van leírás róla az interneten, ebből következően vannak sejtéseim is, de ha konkrétabban is meg tudja valaki fogalmazni, vagy példát mondani, megköszönöm.
2011. ápr. 29. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:
én is kíváncsi vagyok erre, mert biosz szakra jelentkeztem és ott lehet majd később szakosodni és azt hiszem ez is szerepelt közte, de már akkor sem tudtam mit takar ez:P
2011. ápr. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a molekuláris biológia, amire te gondolsz, ez más. Teljesen új szak a magyar felsöoktatasban, néhány éve van csak, tudtommal. :)
2011. ápr. 29. 11:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"A bionika egy tudományág, mely a biológiát, a technikát és az elektronikát hivatott egyesíteni. Fő célja, hogy az élőlények felépítését és mechanizmusait gyakorlati szinten megvalósítsák mesterséges gépekben, mintegy lemásolva az evolúció által évmilliókig tökéletesített természetes szervezeteket."


Tehát a robotikának valami elfajzott vállfaja.

Ha pedig molekuláris akkor lehet nanorobotok készítésével (akar) foglalkozni.

2011. ápr. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A bionikának valóban az a lényege, hogy a különböző tudományok között hidat képezzen, például orvosi és mérnöki területek között. Mivel ez sokféleképpen megvalósulhat, sokfélével foglalkozhat egy bionikus, attól függően, hogy mi érdekli. Ez lehet például mikrofluidika (különböző laboratóriumi mérőeszközök elhelyezése egy apró chipen), neurális interfészek (kapcsolat a számítógép és az emberi idegrendszer között), biológiai folyamatok modellezése (pl. gyógyszerhatás), bioinformatika és még sok egyéb.
2012. dec. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!