Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit testesít meg Jézus pszicho...

Mit testesít meg Jézus pszichológiai értelemben?

Figyelt kérdés
2011. máj. 20. 21:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Fejtsd ki bővebben,hogy mire gondolsz.
2011. máj. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Jézus személye, mint a felettes én, az erkölcs, megtestesítője.

Halála előtt a következőket mondja: … itt hagyom nektek a szent lelket, és veletek leszek az idők végezetéig.

A külső példa, iránytű, belsővé lett.

Ezt nevezi Jung SELBST-nek.

Ez életünk fontosabb döntéseinél súg, jelzi a helyes irányt.

2011. máj. 20. 22:10
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Khm, valamit elnéztél. Természettudományok, itt nem foglalkozik senki pszichológiával meg Jézussal.
2011. máj. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Úgy tűnik,már meg is válaszoltad a kérdésedet.


Amúgy szerintem Jézus a szeretet és minden ebből fakadó érzést testesít meg.Másik értelemben pedig olyan lényt(Istennel együtt),akire lehet számítani,aki mindig ott van,akkor is,amikor más már nincsen.Úgymond az ember "mentsvára".

2011. máj. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Másodiknak:

A pszichológia is természettudomány.

2011. máj. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Erről nálunk sokkal értelmesebb emberek sem tudnak megegyezni, úgyhogy ne menjünk bele.
2011. máj. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23:01, Lehet rá számítani? OMFG 100x.
2011. máj. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

07:03--->Igen csak nem mindegy miben akarod hogy segítsen.Nyilván olyanban nem fog amivel ártana neked,hiszen akkor gonosz lenne.Nem-e neked kéne gondolkodás átalakítást végezni, hogy olyanban kérd a segítségét ami felé vezet?

Vagy szerinted Ő néha ül a fülén,esetleg lusta,vagy nem akar segíteni?.................

Jézus a megtestesült ige.Azért jött,hogy életével tanítson minket,példát mutasson és hogy kereszthalálával és feltámadásával megváltson minket.Tehát a kérdésre úgy is lehet válaszolni,hogy a jövendölést tehát az igét,de a lényeg hogy nem az ige miatt jött le mert muszáj volt,hanem hogy megmutassa hogy kell élni.

Ő mondja:

Új parancsot adok nektek: Szeressétek egymást! Amint

én szerettelek benneteket, úgy szeressétek ti is egymást. Arról tudják majd meg, hogy a tanítványaim vagytok, hogy szeretettel vagytok egymás iránt." Jn 13,34-35

2011. máj. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem szubjektív értelemben írtam hogy lehet számítani,hanem úgy általánosságban,amit az emberiség gondol erről,persze az már más kérdés hogy én is így gondolom,de most nem ebben az értelemben írtam.Az embereknek szükségük van rá,a vallásra,még ha nem is a kereszténység az,mert nem lehet,elfogadhatatlannak tartják,hogy az élet(és a halál) csupán annyi legyen,hogy megszületünk,csinálunk dolgokat,meghalunk és elrothadunk.Kell hogy legyen valami más is,ami nem anyagi világ.
2011. máj. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
a hitet az erőt mindent ami pozitív erény
2011. máj. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!