Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a plazma? (Köszönöm wikit...

Mi a plazma? (Köszönöm wikit megnéztem a barátomat is. Gyakorlati oldalról szeretém megközelíteni. )

Figyelt kérdés

Hogyan nyilvánul meg a villámlásnál a plazma? Maga a fényjelenség bizonyítja hogy a levegő plazma állapotba kerül?

Hő keletkezésekor szintén plazma keletkezik. A mennydörgés a levegő villám általi hirtelen hőtágulása miatt következik be (javítsatok ki ha nem így lenne). Ez esetben a plazmát itt a hő váltja ki?

Miért színeződik el a gáz, ha plazma állapotba kerül?

Néztem több videót is erről. Amit észrevettem, hogy az első kisülésekkor a szikra kék színű, viszont miután beindul a folyamat ibolya színű lesz és folyamatosabb a mozgása. Már az elejé is plazmáról beszélünk? Miért változik meg a színe? Több atom ionizálódik?

Elnézés ha kicsit elragadtattam magam a sok kérdéssel, de valahogy ezekre a kérdésekre nincs válasz sehol.

Köszönöm előre is.


2011. máj. 28. 02:11
 1/6 A kérdező kommentje:
És elnézést az elírásokért is (csak most olvastam vissza, hogy még a címet is elírtam)
2011. máj. 28. 02:13
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Erről sokat lehetne írni. Így nem is írok semmit :D


Olvasd a góglét meg amit kiad.

2011. máj. 28. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A google-t néztem de ezekre a kérdésekre nem adott választ. Megköszönném, ha mást nem tőmondatokban válaszolnál. Hátha okosodok valamit.
2011. máj. 28. 12:36
 4/6 A kérdező kommentje:
Természetesen olvasnivalókat is szívesen fogadok ezen témában.
2011. máj. 28. 12:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem néztem a wikit, remélem ez egy másik szöveg:

[link]


+


"A fénycső működése fizikai oldalról megközelítve a következőképpen néz ki: a levegőmentes és nemesgázzal töltött zárt térben az elektronok összeütköznek a még semleges gázatommal, amelyből elektront szakítanak le. Így a gázatom pozitív ionná alakul, és az ellenkező polaritás (a váltóáram miatt folyamatosan váltakozik) irányába vándorol. Útjuk során az ionok szabad elektront vesznek fel, és visszaalakulnak az eredeti állapotukba. Ez a folyamat elektromágneses energia felszabadulásával jár, amely látható és láthatatlan (UV) tartományba eső fényjelenségként jelentkezik. A látható fény neongáznál piros, míg az argonnál halvány ibolyakék színű. A gyakorlatban a megjelenő fény fényporok segítségével jön létre, melyek az UV fényt konvertálják a látható színek tartományába."

2011. máj. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a plazma egy ún negyedik halmazállapot, egy nagyon magas hőfokú anyag lehet plazma. állaga szerintem a folyékony halmazállapothoz hasonlít. a hidrogén 500000 C°-on alakul át plazmává. nem hő keletkezésekor keletkezik plazma, hanem plazma keletkezésekor keletkezik hő. akármit ha sűrítesz (vagy tágítasz), más lesz a színe, mint az eredeti, mivel már kötések is kialakulhatnak, illetve az atomok több vagy kevesebb színt vernek vissza a fény spektrumaiból. bocs, ha nem válaszoltam minden kérdésre, de lusta vagyok elolvasni, vagy nem tudom. de ezek szerint érdemes sokat tévézni :-)
2011. máj. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!