Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a neve annak az evolúciós...

Mi a neve annak az evolúciós elméletnek, miszerint egy faj először fejlődik, majd elszaporodik, ezután elkezd növekedni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy tud egy FAJ "növekedni"?
2011. jún. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor egyed, ne kötözködj légyszi:S:S
2011. jún. 26. 20:22
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor a kérdés helyesen: Mi a neve annak az evolúciós elméletnek, miszerint egy fal egyedei először fejlődnek (emberi agy, számítógép-használat), majd elszaporodnak (6 milliárd ember), ezután elkezdenek növekedni (2m magas egyre több fiú, alacsonyak a régi házak, kicsik a régi székek)??
2011. jún. 26. 20:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez nem kötözködés volt! Egyáltalán nem mindig előnyös egy populáció számára a nagy testméret, ezért sem értettem, mire gondolsz a növekedéssel!
2011. jún. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezt nem én találtam ki, ez így van. Egyszer hallottam róla és érdekelne jobban a dolog, csak nem tudom, hogy keressek rá. A dinoszauruszok is elvileg ezért voltak olyan nagyok.
2011. jún. 26. 20:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudok rá egyetlen elvet, de tulajdonképpen több elvből összerakható az egész.


Minden populáció exponenciálisan növekszik, ha békén hagyják --> Malthus elmélet

A források korlátozottak, ezért a populációk közt versengés van, a sikeresebb felül kerekedik és szaporodhat --> Darwin elmélete

Azonos forrásért versengő populációk közül csak egy maradhat tartósan életben --> Gause-elv (kompetitív kizárás elve)


Egy faj populációjának először a korlátozó környezeti tényezőkkel kell megküzdenie (pl. táplálékhiány, versenytársak), ilyenkor általában a "minőségi" evolúciós újítások hatékonyabbak, pl. az idegrendszer kifinomultabbá válása. Ha ez megtörtént, a populáció növekedésnek indulhat, pl. emberi népességrobbanás. Ekkor már a populáció annyira függetlenítette magát a korlátozó külső tényezőktől, hogy az egyes egyedek fejlődése is kevésbé korlátozott, így lehetőség van a teljes fejlődési program véghezvitelére.

2011. jún. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!