Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol kapható Termit? És sima...

Hol kapható Termit? És sima egyszerű ember is beszerezheti?

Figyelt kérdés
2009. márc. 29. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem hinném, mivel nagyon veszélyes anyag. Szerintem engedély kell hozzá.
2009. márc. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Nézd meg a videót, és a kommenteket is olvasd el.

Remélem hasznos.

[link]

2009. márc. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 dellfil ***** válasza:
82%

Az alapanyagokat igen, és felelős felnőtt ember kezében egyátalán nem veszélyes. A felnőtt tudja, hogy 2400C fokon égő, gyakorlatilag elolthatatlan anyaggal csak a megfelelő helyen, és körülmények között kisérletezhet.

Alapanyagok:alumíniumpor (kályhaezüst), vasoxidpor

Keverésiarány: 1 rész alumíniumpor 2 rész vasoxidpor

Gyújtás: Pl. csillagszóró

[link]

[link]

2009. márc. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A termitet kb. 300 ft-ból geg tudod csinálni nem kell hoá más mint: Al por (a mezőgazdasági boltban ezüstpor)

Fe2o3 (ezt is megveheted a gazdasági boltban vörösvasoxid néven)


Gyójtó elegy én csillagszórót vagy Mg szalagot használok de a tortagyertya porával is beindul, csak nem feledd hogy Kb 2600 C fokon ég!!!

2009. ápr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én már csináltam termitet, méghozzá nagyon is jót! Olyat, ami 1,5 mp alatt kiolvasztotta a vasat. Ha nagyon szeretnél csinálni: Elmész a festékboltba és mondod, hogy kérsz vörös vas oxidot (Fe2O3) és sirius ezüstpor néven árult alumíniumport(Al). Ez a sirius kb 74 mikronos szemcsenagyságú, ami nagy hátrány, mert minél finomabb a por annál jobb eredmény várható. Interneten lehet rendelni german dark nevű 7 mikronos Al -t is. Aztán hazamész és egy gramm pontosságú mérlegen kiméred az arányokat, ami minden ember szerint más-más. Általában 2 Fe2O3, 1 Al és 4 Fe2O3 1 Al között szokott lenni, mert olyan magas hőfokon ég, hogy nem igazán tudják lemérni, hogy melyik arány a jobb. Aztán ezt a két alapanyagot összekevered, majd először kis mennyiséggel kipróbálod a gyújtást. Nagyon nehezen gyullad, gyufával nem is fog sikerülni, és valószínűleg gyújtózsinórral sem. Viszont a csillagszóró már nagyobb hőfokon ég, így azzal lehet, hogy sikerül. Ha még így sem gyújtja be, valahol venned kell magnéziumszalagot, vagy a lentebb leírt Kmno4+Fe vagyis Kálium permanganát (hipermangán) és finom vaspor keverékével leht begyújtani. Aki házban felgyújtja az meg is érdemli hogy kigyulladjon a lakása, ugyanis 2 - 3 ezer fokos szikrákat szór mindenfelé, úgyhogy vigyázat!!! Védőfelszerelés sem nagy hátrány. Ja és még valami! Hogyha jó minőségű termitet víz, vagy jég felszínén gyújtasz meg a nagy hőfokkülönbség miatt akár fel is robbanhat! (Persze ha beázik meg sem gyullad)

Itt egy videó az én termitemről, amit flash csillageleggyel gyújtottam be (amit ti úgysem tudnátok csinálni): [link] om/watch?v=Av0T8F9Uu9Q

A videón bemutatott termit sirius alumíniummal készült és a gyzs a flash csillagot gyújtotta be, ami pedig a termitet, a csillag nélkül nem gyulladt volna be a termit gyújtózsinórral. A nehezék vasrúd is felmelegedett, a videó végén azért is dobtam el, mert sütötte a kezemet.

2010. jún. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Filléres dolog és bárki hozzájuthat. Minden összetevőjét megkapod a festékboltban.
2011. okt. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!