Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Só keverékből a szintiszta...

Minecraft2 kérdése:

Só keverékből a szintiszta Nátrium-Klorid kinyerése, hogyan?

Figyelt kérdés

Van só csak az a gond hogy nem tiszta Na-Cl hanem más "nem igazi" sók vannak benne pl. Magnézium-klorid meg minden szar..

Hogyan lehet a Na-Cl-ot kinyerni (de csak azt!!!) ?


Valahogy egy üvegbe kell tenni a só keveréket vízzel felhigítani és ami először kikristályosodik az a Na-Cl. De nem nagyon értem, valaki elmagyarázná pontosan hogyan kell?

Köszönöm!


2011. júl. 18. 15:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Utolsó: Biztos, hogy lehet, mivel olyan két-három hete anyám vett a gyógyszertárban sót, és láttam a saát szememmel, kóstoltam is..
2011. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Recepttel vagy recept nélkül ? Melyik város/falu ?

Hány grammot adtak ki ?

Ismétlem, nálunk a közeli patikában tavasz óta nem adnak el, épp az ÁNTSZ-re hivatkozva, gyógyszerkönyvi tisztaságú sót.

Ezenkívül hozzátették, hogy a NaCl káros az egészségre !! :-((( Február előtt nem volt káros...:-(

Sőt a Salinen Kft megszüntette a 25 kg-os vegytiszta só zsákok forgalmazását, tavasszal nekem ezt állították, amikor telefonon megkérdeztem.

2011. júl. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Hát igen.. A NaCl káros??XD Aki ezt beveszi az durva..

Épp ezaz h az kéne az embereknek.. Nem azt a szívmegállító sót venni..

ezért kéne házilag előállítani.. mert nem csak MO-n van ez, akárhova mész az egész világon..

csak nagyon kevés forrás van ahonnét be lehet szerezni.

2011. júl. 23. 10:48
 14/16 A kérdező kommentje:

Az a gond hogy az embereket eleve úgy idomítják hogy bármilyen összeesküvés elméletet hallanak nevessék ki aki ezt mondta, mint pl. te aki mondtad nem rég ezt..

Elhiheted hogy igaz.

A világkormánynak nagyobb az érdeke csökkenti az amúgy is túlnépesedett emberiséget??

Vagy annak a palinak hazudni nagyobb érdeke azon a videón?

Csak gondolkozz..

Amúgy itt a videó amiből vettem ezt a dolgot:

http://www.youtube.com/watch?v=GSdx43QeNF0


azért mert h neten meg könyvekbe ezt meg azt írják nem biztos hogy az az igazság..

szóval ezért érdekel engem ez a só előállítás, a videón a hapek vmi nagyon egyszerű módszert mond de az nem igen világos számomra.

2011. júl. 23. 10:57
 15/16 anonim válasza:

1. Tiszta NaCl-ot házilag kinyerni nem valószínű, mert komoly kémiai műveletek kellenének hozzá, hiszen legelőbb meg kell határozni az összetételt és ahhoz kell igazítani a követendő műveletsort.

2. A KCl károsságáról csak annyit, hogy az ingerület létrehozásához a K+ ion elengedhetetlen, mivel ezt cserélik az idegsejtek a Na+ ionokkal oda meg vissza, az eredmény: működő idegrendszer és izomzat. Tehát káliumra a szervezetünknek igenis szüksége van, ráadásul a KCl a tengervízben is jelen van annak természetes állapotában.

3. A gyomorsavhoz minden esetben Cl- ionokat használ fel a szervezet H+ ionokkal egyesítve (a gyomorsav Ph2-es sósav (HCl) + pepszin).

4. A videóról csak annyit, hogy desztillált vizet egyetlen élni akaró élőlény sem venne magához, mivel az egyszerűen túl hígítaná a szervezetét ami halálhoz vezetne, ráadásul felhők nem is állhatnának desztillált vízből, mivel a felhőképzéshez valamin ki kell csapódnia a párának, azon kívül a légkör az emberi szennyezés nélkül is teli van porral(világűrből és szélerózióból származóval egyaránt). Továbbá érdekes, hogy jóllehet népességet "akar" csökkenteni a "világkormány" ennek ellenére folyamatosan gyorsulva növekszik az emberiség létszáma. A palinak meg nem kell hazudnia, hiszen hiheti azt, hogy igaza van, de hogy valóban igaza van-e az egy másik kérdés. Én a magam részéről kétlem, mert alapvető fizikai, kémiai és biológiai tényeket hagy figyelmen kívül (pl.: a desztillált víz sajátosságai és élettani hatása, a felhőképződés alapjai, a szaharai homok körforgása és természetes "trágyázási" funkciója).

2014. aug. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Kiegészítés a 2014.08.31. 00:10-es válaszomhoz

Ha mindenképpen tiszta NaCl-ot akarsz egyszerűbb NaOH és HCl vegyítésével létrehoznod(NaOH + HCl = NaCl + H2O), bár azt nem tudom, hogy az ilyen módon előállított NaCl élettanilag biztonságos-e (nincs-e káros szennyeződés a felhasználandó vegyületekben).

2014. aug. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!