Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hgyan lehetséges, h a Jupiter-...

Hgyan lehetséges, h a Jupiter-típusú bolygókon meteorbecsapódás nyomai vannak? Nem gázból vannak?

Figyelt kérdés
És az hogyan lehetséges, hogy az Uránusz felszínét jég borítja, ha egyszer az átlaghőmérséklet 200 celsius fok rajta?
2011. júl. 29. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

nem tudom, hogy honnan veszed, hogy a jupiteren meteoritbecspódási nyomok látszódnak.

az uránusz felszíni hőmérséklete pedig legfeljebb mínuszban van 200 fok, így természetes, hogy jég és nem víz található rajta...

2011. júl. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs a felszínükön meteorbecsapódás és az Uránusz felszínét nem jég borítja.

Nem tudom honnan vetted ezeket.

Amúgy igaza van egy korábban szólónak. Az Uránusz felszínén max. -200°C van.

2011. júl. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Oké, igazatok van, köszi. Olvasok egy föcis könyvet, és amikor a bolygókról írnak, a holdjaikról is és azoknál említik a meteoritbecsapódás-nyomokat.

Viszont a 200 fokot tankönyvből vettem és az elé tényleg nincs mínusz írva.

2011. júl. 29. 21:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor elnyomtatták a könyvet.
2011. júl. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Jupiter felülete örvénylik látni lehet.
2011. júl. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Igen, ahogy előttem is írták, az ilyen objektumok fel tudják kavarni a gázbolygókon, főleg a Jupiteren megfigyelhető csíkozódást.
2011. júl. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dellfil ***** válasza:
100%

Azok a nyomok viszonylag gyorsan - hetek alatt - eltűnnek. Ez történt a Shoemaker-Lewy üstökös 1994-es Jupiterbe becsapódása esetén is. Nyilván való, hogy a nem szilárd anyag nem őrzi meg évezredekre, évmilliókra a becsapódás nyomát. :)

Egyébként igen "látványos" volt az ütközés, azaz inkább ütközés sorozat, mert az üstökös az előző Jupiter megközelítéskor az árapályerő hatására sok darabra szakadt. Ezért gépágyúsorozatként érte el a Jupitert. :)

[link]

Ezen a videón a hatásmechanizmust szemléltetik:

http://www.youtube.com/watch?v=LiYmutyuW2Q&feature=related

A filmtrükk jól szemlélteti, ahogyan a kb 60 kilométer másodpercenkénti sebességgel a Jupiter atmoszférájában elpárolgó üstökösmag darab hogyan vág "alagutat", és a képződő rengeteg hő hogyan okoz robbanást.



dellfil

2011. júl. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!