Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan keletkezett az univerzum?

Hogyan keletkezett az univerzum?

Figyelt kérdés
Most ugye az ősrobbanás a keletkezését illetően az elfogadott elmélet. De hogyan lett a semmiből csak úgy akkora hő és energia hogy abból anyagok és antianyagok jöhettek létre?
2011. júl. 31. 20:11
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
91%
Na igen, ez az egymillió dolláros kérdés! :)
2011. júl. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ezt a jelenlegi evolúciós szintünk mellett képtelenek vagyunk megérteni.
2011. júl. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 Dávidmester13 válasza:
11%

Olvasd el a bibliát

Isten teremtette a világot ...

2011. júl. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
52%

20:22

ne hülyítsd már a kérdezőt!

**********************************-

az ősrobbanás, mint a világegyetem keletkezésére való magyarázat, már elég régóta nem elmélet, hanem bizonyosság- ezt ma már egyetlen komolyan vehető elme sem vitatja.

az valóban még nem egészen világos, hogy a kezdeti energiából hogyan keletkezett az anyag, de amennyiben az lhc- ben végzett kisérletek eredménnyel járnak, akkor sikerül bizonyítani a higgs bozon létezését, és ez megmagyarázza ezt a kérdést is.

(nagyon egyszerűsítve, a higgs bozon az az -egyelőre- elméleti részecske, amely az energiát anyaggá alakítja)

2011. júl. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 Dávidmester13 válasza:
24%
Hisztek ti Isten létezésében????
2011. júl. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
53%
a többi válaszoló nevében nem tudok nyilatkozni, de én speciel nem...
2011. júl. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 Dávidmester13 válasza:
22%
Miért nem hisztek Istenben .... vannak és mindig is lesznek megmagyarázhatatlan dolgok!
2011. júl. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

én hiszek Istenben amúgy,mert hiszem hogy a körülöttünk lévő események nem lehetnek véletlenek,a világban annyi összetett dolog van,ami hogyha egy kicsit is nem úgy lenne,akkor már nem működne és ezt valakinek meg kell terveznie

meg az univerzum keletkezése is,ha tényleg higgs bozon,annak is kellett valamiből lennie

Dávidmester13,te milyen vallású vagy?

2011. júl. 31. 21:00
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Hiszel Istenben és tőlünk kérdezed, hogyan keletkezett az univerzum? :)))
2011. júl. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

ha úgy kérdezem,hogy hogyan teremtette Isten az univerzumot,akkor valószínűleg nem kapok tudományos válaszokat,csak bibliai idézeteket meg olyasmiket

én próbálom "összehangolni" Istent

a és a tudományt

2011. júl. 31. 22:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!