Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet hopponálni az eseményhor...

Lehet hopponálni az eseményhorizonton belül?

Figyelt kérdés
A Harry Potterben a hopponállás néhány másodpercig tart, ami lassabb a fénysebességnél. De mi van, ha egy fekete lyukból hopponálnak?
2011. aug. 3. 21:11
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
hoppanálás*
2011. aug. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim válasza:
Érdekes a kérdés :D Sztem nem lehet belőle kihopponálni, mert ha a fény sem jut ki a fekete lyukból, akkor semmi más sem fog, ami annál lassabb.
2011. aug. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:

Régen olvastam már a könyvet, de a távolsággal relatív a hoppanálás időtartama? Mert ha nem, akkor több mint valószínű, hogy nem egyszerű anyagáramlásról beszélünk, tehát a fekete lyuk gravitációjának nincs hatása a hoppanálásra.


Más kérdés az, hogy ami egy fekete lyuk eseményhorizontján belül van, az már nemigen tud mocorogni. Meg nem is igazán él már.

2011. aug. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

21:21: Köszi, hogy szóltál, eddig azt hittem hopponállás.

21:34: Jó kérdés, hogy relatív-e a távolsággal(például mennyi idő a Plútóra hopponálni, ha csak Anglia egyik részéről a másikra 2 másodperc) de ez szerintem nem befolyásolja a kérdést.

2011. aug. 3. 21:40
 5/35 A kérdező kommentje:

De azt kéne tudni, hogy ez ember átsiklik a 2 pont közötti teren, vagy teleportálás módon hoppanál, mert utóbbi módon szerintem nem kell néhány másodperc, ha meg átmegy a teren, akkor relatív a távolsággal a hoppanálás időtartama.

Féregjáratokról most ne beszéljünk.

2011. aug. 3. 21:49
 6/35 anonim ***** válasza:
Elsőnek határozd meg, hogyan, milyen fizikai folyamat által kerül az anyag az egyik pontból a másikba, és én megmondom neked, mi történik :)
2011. aug. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
A fiktív dolgokkal nem lehet vitatkozni, elméletek születhetnek csak, mivel az író dönti el, hogy mi történik. Ha akarja, mondhatja, hogy a hopponálás igazából egy rózsaszín kenguru zsebében való ugrálás.
2011. aug. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Fizikai folyamat neve: varázslat.

De szerintem legegyszerűbb lenne megkérdezni J. K. Rowlingot, biztos tudja a választ. Vagy nem.

2011. aug. 3. 22:12
 9/35 anonim ***** válasza:
Egy betonfalba lehet hopponalni? Akkor mi tortenik?
2011. aug. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Széttörik a fal.
2011. aug. 4. 08:40
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!