Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 18 éves kor után még nőhetek?

18 éves kor után még nőhetek?

Figyelt kérdés
reggel egyből felkelés után 182 vagyok nap közben 181 körül lefekvés előtt 180,5. az életkorom most 18 és fél.
2011. aug. 17. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
ha fiú vagy, még nőhetsz 21 éves korodig
2011. aug. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Nőhetsz persze. Mindenkinek más a genetikája. Van aki 21 éves koráig folyamatosan nő.
2011. aug. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Persze,hogy nőhetsz.Ez nem úgy van,hogy születésnapod előtt 1 nappal 180 vagy utána meg úgy is maradsz.Utána még simán nőhetsz.
2011. aug. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nőhetsz (25 éves korodig is, bár az már nagy lemaradás), de amit te írtál, az a napi magasságingadozás. Nincs ilyen szép neve, de ez a lényege. Reggel mindenki magasabb, mivel a gerinced egy teljes éjszaka pihent, kinyúlt, estére viszont a tested hordozása miatt a csigolyák közti porcok kissé összébb tömörödnek. Ez független az átlagmagasság növekedésétől.

Amúgy 18 éves kor után olyan nagymértékű növekedést én nem jósolok, pár centi, esetleg egy komolyabb betegség miatt előfordulhat, hogy megugrasz, de ilyet nem írtál. 190 nem leszel, azt ki merem jelenteni. (Ha mégis, jöhetsz reklamálni.)

2011. aug. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A térfogatod még bőven növekedhet...
2011. aug. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Simán nőhetsz még pár cm-t! És ez nem a nemedtől függ, hanem az anatómiai felépítésedtől. A hivatalos megfogalmazás az az, hogy az epiphysis porckorongok elcsontosodásáig nő az ember. Ez azt jelenti, hogy amíg a csöves csontok közép- és végrésze között porckorong porszövetből áll, addig az szaporodik, de fokozatosan kezd elcsontosodni. A csontosodás befejezése után már hosszanti irányba nem nő a csont. Ez kb 21 éves korra következik be, innentől lép az ember a felnőtt korba. Úgyhogy van esély rá, hogy egy keveset még nőni fogsz.
2011. aug. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nőhetsz, bár én már jó 2 éve tuti nem növök, pedig én is még csak 19 leszek nemsokára..
2011. aug. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A 180 boven eleg neked. En 30 eves vagyok es 176 cm :-(
2011. aug. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!