Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A sarkcsillag és az esthajnalc...

A sarkcsillag és az esthajnalcsillag azonosak? És csillagok vagy bolygók (itt a Vénuszra gondolok)?

Figyelt kérdés
2011. aug. 22. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ugyanaz, az esthajnalcsillag a Vénusz (erről talán el tudod dönteni, hogy bolygó-e vagy csillag...), a sarkcsillag pedig a Kis Medve csillagkép legfényesebb csillaga.
2011. aug. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az esthajnalcsillagot azért keverik mindig, mert a nevében benne van a "csillag" szó. Ez az égitest a Vénusz, és nagyon fényes.


A Sarkcsillag vagy Polaris a Kis Medvében van, azért hívják így, mert az északi irányt mutatja.


Egyébként a kérdés szerintem szóról szóra volt már.

2011. aug. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Csak összefoglalom:

- A sarkcsillag egy csillag.

- Az esthajnalcsillag NEM csillag, hanem egy bolygó. Csak a népnyelv hívja csillagnak.

A kettő ráadásul nem is kerül soha közel egymáshoz az égen.

2011. aug. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

lehet hogy rosszul tudom, de a sarkcsillag nem a göncöl rúdjában van?

2011. aug. 22. 14:45
 5/9 dellfil ***** válasza:
50%

Nem, a Nagygöncöl rúdjában van. A Sarkcsillag, (Polaris) a Kisgöncöl rúdjának a vége. Majdnem pontosan az északi sark felett van, azaz a Föld forgástengelyének irányában látható.

Amivel keverni szokták (és amire te gondolsz) az a Mizar. A Nagygöncöl rúdjának a középső csillaga. Nem tudom miért, de sokan keverik a Polarissal. Persze rúd itt is, rúd ott is. :D Valószínű, ezért. :)


dellfil

2011. aug. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 dellfil ***** válasza:

Bocsi, a válszomban van egy értelemzavaró vessző. Helyesen: "Nem a Nagygöncöl rúdjában van."


dellfil

2011. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az előttem írók már elmondták a helyes választ, és szerintem azért keverted a Sarkcsillagot a Nagy Medvével, mivel az egyik módja, hogy meg találjuk a Sarkcsillagot, az, hogy a Nagy Göncöl hátsó két csillaga közti távolságot képzeletben megötszörözzük.
2011. aug. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az előző kommenthez egy ábra:

[link]

2011. aug. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Talán jó lett volna az ábrán jelölni a fentebb említett 5szörös távolságot. De csak egy ötlet...
2018. aug. 5. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!