Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vannak itt amatőrcsillagászok?

Vannak itt amatőrcsillagászok?

Figyelt kérdés
Ki mióta foglalkozik a csillagászattal, hogy, milyen felszereléssel kezdtétek, mit használtok most, mennyi időt szántok rá, élményeitek? Bármi érdekelne.
2011. aug. 22. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Akadnak...


Nagyjából úgy 20 éve kezdtem, akkoriban voltam a legaktívabb, egy saját készítésű 10cm newton volt a legelső műszer, majd jó áron szereztem egy TAL műszert (Mizar), és van még egy 300 mm főtükrű távcsövem is. Akkoriban sokat nézelődtem, ma már csak alkalmilag...

2011. aug. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én 2 hete vagyok amatőr csillagász. Felszerelésem az éjszaka és a két szemem. De továbbfejlődtem. Mostanában rájöttem ,hogy van egy lentlux 4x32 távcsövem is amivel az eget kémlelem ,csak sajna egy szlávia632-esen van és lusta vagyok leszedni róla ,mert be lett állítva. Úgy hogy számomra a bámészkodás mindaddig tart amíg nem jön egy repülőgép ,mert félek attól hogy a lézere távolságmérő miatt úgy seggbe lő egy vadászgép hogy megbolondulok.
2011. aug. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én nem mondom magam amatőr csillagásznak, de elég gyakran kémlelem az eget.

Néha távcsővel is mint te. :)


Elég sok felfedezésem van. :D

2011. aug. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mintpéldául??
2011. aug. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!