Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A mediterrán térségben (Róma,...

A mediterrán térségben (Róma, Firenze, Milánó, Madrid, Barcelona, Nizza) kellemesebb az időjárás, mint Budapesten?

Figyelt kérdés
Budapest sem rossz, de itt nagyon nagy a hőingadozás. A mediterrán városokban (amiket felsoroltam) nincs ekkora nem? A nyári forróság olyan mint itthon, vagy még melegebb? Viszont a tél az sokkal kellemesebb, nem?
2011. aug. 24. 20:13
 1/3 anonim válasza:
100%
En Madridban elek, es nagyon rossz.... nyaron nappal borzalmas a meleg, de ejjel van hogy nagyon lehul, 15 fok ala is sokszor. A tel pedig hideg am, ok, nincs minusz 10, de azert 0 fok korul nagyon sokszor igen. Viszont Barcelona pl tok mas. Sokkal enyhebb a tel, a nyar sem olyan forro, es ejjel sem hul le annyira. Szoval szamit az is hogy az orszagon belul hol vagy, mert fugg a helyi mikroklimatol is.
2011. aug. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az óceánok mentén kellemesebb, és persze valahol messze délen, örökös napsütésben. Madrid az Ibériai félsziget közepén van, messze a tengerektől, és azért ilyen kellemetlen. Így olvastam: "hat hónap tél, hat hónap pokol." Róma tengerparti, enyhe tél, meleg nyár, ideális hely, csak az a baj, hogy az ideális helyek meg rettenes zsúfoltak.
2011. aug. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Elso vagyok. Azert ez a hat honap tel hat honap pokol eleg nagy hulyeseg... :) Mert a nagyon meleg max 3 honap, es van kellemes tavasz, meg osz is. A tel pedig szinten nem tobb 3 honal.
2011. aug. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!