Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meddig lehet el látni vele?...

Meddig lehet el látni vele? Milyen égitestek figyelhetők meg?

Figyelt kérdés

[link]


Erről lenne szó. Konkrétan mely bolygókat, holdakat tudnám ezzel megfigyelni?


2011. szept. 18. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék! :-)
2011. szept. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

A túl nagy távcsövekkel már meg lehet figyelni az égitesteket de az a hátránya hogy a légkör és a föld forgása már bejátszik. Össze vissza fog ugrálni a kép.

ezért szoktak követőmotort meg tükörmelegítést és minden nyavajár belerakni egy távcsőbe. Szóval ha látsz is vel bolygókat akkor is ugrálni fog.

2011. szept. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 PótPápuaPuapó ***** válasza:

[link]


Itt érdemes nézelődni. És persze a Meteor Csillagászati Évkönyvben is sok észlelési ajánlat van.


A távcsöved biztos tuti lesz! Kettős csillagokat, Holdat, Jupitert és holdjait szépen meg lehet vele figyelni. (Én egy Luna-114e-ről álmodozom.) Szerintem inkább amatőr csillagászok fórumaiban kérdezősködj, ők biztos többet tudnak, mint itt.

2011. szept. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 PótPápuaPuapó ***** válasza:

[link]


Ezen a honlapon a távcsövek adatai mellett felraktak pár képet is, persze a fényképezőgépen is sok múlik, nem csak a távcsőn.

2011. szept. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Gondoltam én is erre hogy ugrálni fognak az égitestek, de ezt hogy lehet megoldani? Követő motororról még nem halottam eddig. Menyibe van egy olyan és hol lehet venni?

Amúgy még egyenlőre számomra is csak álom a távcső, de igyekszek mihamarabb megvalósítani. :)

2011. szept. 19. 17:39
 6/6 PótPápuaPuapó ***** válasza:
100%

Stabilabb EQ kell hozzá. Kép alapján rögtön megérted:

[link]

Tulajdonképpen egy állványból áll, egy ellensúlyból és egy foglalatszerűségből. Az EQ után van egy szám is. Minél nagyobb, annál stabilabb, és többet tud.


De az is egy megoldás, ha kisebb tömegű távcsövet teszel rá. Refraktor (lencsés) helyett reflektort (tükröset). De nagyon fontos, hogy olyan mechanikát vegyél a távcsőhöz, amelyik bőven elbír a távcsőnél nagyobb súlyt is.


Azok az EQ-k, amiket automatikusan mozgat egy követő motor, már nagyon drágák. De azok, amelyeknél te irányítod a léptetőmotort, már nem vészesen drágák.


Arra nagyon figyelj, hogy legyen könnyen szállítható a távcső, ha nagyvárosban élsz! Ott ugyanis nagy a fényszennyezés, és a legjobb távcsövek sem érnek ott sokat.


Egyébként, ha már egyszer álmodozunk a távcsövekről, akkor álmodozzunk nagyot!

[link] Már csak a lottón kell nyernünk.

2011. szept. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!