Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Örök élet hogyan lehetséges?

Örök élet hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
A kérdésem az, hogy idáig mit tudunk az örök élet eléréséről, az élet meghosszabbításáról? Annak is örülnék ha linkeket tudnátok írni (gondolom tapasztalatok nincsenek) és a kérdés igazából sejt szinted érdekelne, szóval ne kenőcsreklámokat írjatok, meg plasztikai műtéteket. Köszönöm.

2011. szept. 21. 18:31
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha kör alakú lenne a DNS-ünk (tehát nem lenne nyitott a vége, hanem önmagában zárt), illetve lenne a sejtjeinkben egy olyan enzim, ami tökéletesen tudna javítani minden károsodást: ez esetben örökké élnénk.


Az más téma, hogy az emberi agy nem lenne képes ezt feldolgozni, illetve a neuronok, amik eléggé korlátozott számban képesek csak képződni, pusztulnának, tehát az időskori leépülés elkerülhetetlen lenne így is (kivéve, ha folyamatosan őssejteket juttatnák az agyszövetbe, de az meg ki tudja, mit okozna...)

2011. szept. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
32%
Volt már a kérdés, csak nem pont ezzel a névvel. Ha tényleg érdekel, keresd vissza.
2011. szept. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
41%

Örök élet SOHA nem lesz legalábbis civilizált világban..(Képzeld már el ha mindenki örök életű lenne milyen lenne már a világ?)

Maximum az élet meghosszabbítását tudjuk elvégezni. Ez úgy lehetséges, hogy egy-két évtizeden belül a tudomány olyan szinten lesz, hogy képes lesz olyan termékek gyártására amelyek operáció útján lehetne felhasználni mint mechanikai kéz, láb, titániumcsontváz vagy egyéb hyper fémötvözet, ultra modern többcélú szemimplantátum (ami képes olyan dolgokra amikre csak álmainkban találkoznánk, legalábbis most) és millió féle kifejlesztés, implantátum. Ez akár lehet egy olyan szív ami képes 30-40 évvel sőt akár többel is megnövelni az életkort plusz még ehhez jön hozzá egy olyan erős immunrendszer kifejlesztése ami segédkezik ezeknek a bonyolult mechanikáknak az összhangjára. Esetleg az is szóba jöhet olyan bőrszövet amit lehetetlen lenne megsebezni vagy megsérteni. Nos ezek mind az ember több évezredek alatt kialakult formáját változtatná meg (ez most helyes dolog-e vagy nem azt mindenki magában eldönti) nem mellesleg ez a technológia csillagászati összegekbe kerülne ( de hát minél több van belőle vagy minél elterjedtebb annál olcsóbb lesz). és még a mi életünkben be fog következni. Ezek után már lehetne olyan dolgokban is kísérletezni ami az embert istennel egy szintre helyezné, hogy képesek leszünk emberi életet létrehozni mesterségesen természetesen génmódosított és egyéb módon "felturbózni" és nemcsak klónoznánk mint ma állatokat ami később emberre cserélődik. Csakhogy evvel egy probléma van amit már meg is említettem: Vajon ez a technológia ellent mondana az univerzummal vagy az egyházzal? Szinte 1000 százalék, és ahol az egyház és a tudomány érdekei ütköznek ott rend nem lehet.(Lásd az egyház és a tudomány ÖRÖKÉVALÓ harca). Remélem segíthettem

2011. szept. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
53%
Nem is egy ilyen kérdés volt. Témaköri kereső, örök élet, élet meghosszabbítása, örökké élni stb keresőszavak. Válaszoltam már kb. háromszor, és igen, lusta vagyok kikeresni én, hogy ide bemásoljam mindet.
2011. szept. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
62%

előttem már mindent leírtak :D de azért megpróbálok énis egy-két gondolatom hozzáfűzni.Tegyük fel,hogy a mai naptól lehet örökké élni.


Egy pár évtized múlva túlnépesedne a föld,mivel van natalitás,de nincs mortalitás,mivel senki nemhal meg,nemférnének el az emberek,de akkor hova mennének?A táplálék talán nemjelentene gondot,hiszen örökké élünk,ezért éhen halni se tudnánk,se szomjanhalni se.Szerintem ami nagyobb problémát okozna az a nagy népességszám

2011. szept. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha sejtszinten érdekel a dolog tanulmányozd az apoptózist. Magyarul programozott sejthalálnak nevezik. Rengeteg irodalom kinn van a neten. Főleg, ha bírod az angolt...
2011. szept. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Akkor kicsit félreértettétek a kérdésemet, mert én nem a társadalmi és plitikai esetleg gazdasági hatásokra vagyok kíváncsi, azokkal tisztában vagyok (és pl lehet hogy ezt majd leszoljátok de szerintem a világnak jót tenne egy háború a túlnépesedés miatt (Nem az emberiségnek, hanem a Világnak!!!) ). Hanem a lehetséges megvalósítás érdekelne, attól függetlenül hogy mi van az emberiséggel (előbb útobb úgy is túlszaporodnak). Egyik kommenthez: az miért előnyös, ha kör alakú a DNS ? Ja és akkor valaki tudná linkelni azt a másik kérdést, mert én nem találom... :/
2011. szept. 22. 17:11
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Azért előnyös, mert sokkal egyszerűbb helyreállítani.


Az emberek (és minden élőlény) azért hal meg (természetes okokat figyelembe véve) mert a sejtjükben lévő DNS végül annyira roncsolódik, hogy a keletkező utódsejtek nem lesznek életképesek, és a sejt inkább elpusztítja magát (ezzel is megelőzve a rákot, lásd a programozott önpusztítást, amit az előző említett).


Ha kör alakú volna DNS-ünk, nem tudna sérülni a vége, így sokkalta egyszerűbb enzimek is képesek volnának azt javítani: vagyis a sejtek örök életűek volnának, hiszen tökéletes másolatot hoznának létre magukról.


Pár egysejtű rendelkezik ezzel, viszont a hátránya, hogy ezzel evolúciós zsákutcába taszítják magukat, hiszen a tökéletes másolás miatt esélyük sincsen alkalmazkodni, mivel a mutációk is kizáródnak.

2011. szept. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
6%
Örök élet, örök kérdés, természetesen van.A test elporlad a lélek fenn marad.Mivel a teremtés törvényei ilyenek s ezeket NEM lehet felrugni.A halál után folyt köv azon a szinten amit felépítettél.DDEEE vigyázz nem mindegyMit építünk.
2011. szept. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
19%
A teste mindenkinek elpusztul, de a lelke mindenkinek örök, vagy a mennybe vagy a pokolba kerül.
2011. szept. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!