Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen állat lehet? Tehát az...

Milyen állat lehet? Tehát az ürülékéből szakember megtudja állapítani, hogy kihez van szerencsém? És én hogyan tudnám megfejteni?

Figyelt kérdés

Fáskamrában, elhagyatott folyosón és padláson tevékenykedik valami állat. Az ürüléke sötét és olyan nagy, mint mondjuk egy fél ceruza, csak ugye nem egyenes, hanem elhajlik vagy kupacosodik hát ahogy sikerül neki na.

Hallani is szoktam a motoszkálását. Valószínűleg befészkelte magát az eresz felől az egyik helyiség álmennyezetébe. Dió van a padláson, és abból vihetett oda, mert olyan hangot szoktam hallani, mintha a diókat gurigatná.

Ja és általában így ősszel hallom.

Látni még nem láttam. Milyen állat lehet? Hogyan deríthetném ki?


2011. szept. 29. 22:31
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Hmm, ez a pele érdekes, utánaolvastam.

Csak nem tudom hogy tudnám szétbontani "a házat" az eresz alatt, mert a padlás felől nem látni semmit. Bele kéne néznem, mi folyik ott. Bár ha pele lenne, akkor meg kéne várni a téli álmuk idejét, hogy ne szaladjanak el. :)

nah....

2011. szept. 30. 20:29
 12/13 mustafa33 ***** válasza:
A patkánysz@r 15 mm hosszú, 5 mm vastag hengeres, tompa félgömb végű, egyenes, a peleé kissebb, hegyes végű, egyenes, a nyesté, nyuszté 70 - 80 mm hosszú 10 mm vastag görbülő esetleg kupacos, a menetkeé 25 mm hosszú, 5 mm vastag görbülő. A mókusé a menetkeéhez hasonló.
2011. okt. 6. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 mustafa33 ***** válasza:
Ami a sz@rológiát illeti, például a csülkösvadnál azt is meg lehet állapítani az alakból, hogy hím tojta e vagy nőstény. A turkálását a rovarmaradványok miat szokták csinálni az entomomókusok, abból tudják milyen arányban fordul elő bizonyos rovarfaj az adottb területen.
2011. okt. 6. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!