Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csak embereknél van jobbkezess...

Csak embereknél van jobbkezesség dominancia?

Figyelt kérdés
Azért kérdem mert a kutyám speciel szintén csakis a jobblábát használja, ha figyel (felhúzza, biztos láttatok már ti is ilyet). Ez hasonló okból lehet mint az embereknél, vagy egyáltalán nincs is "ballábas" kutya?
2009. ápr. 28. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
tudtommal a jegesmedvéknél a bal dominál vagyis "balkezesek" pontosabban bal-mancsosak...
2009. ápr. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem csak szokás nála, nem dominancia. Erről ugyanis akkor beszélünk, ha hasznája valamire a kezét, állat esetében a mancsát.

Az emberszabású majmoknál egyébként -ahol már van eszközhasználat- megfigyeltek dominanciát.

2009. ápr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a jegesmedve is használja( persze nem úgy mint a majmok)

sokszor van, hogy a fókát egy manccsal rántja ki a vízből a jégre( a fókák levegőző lékeinél) akkor gondolom pl ezt takarja náluk a bal dominancia.

2009. ápr. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, biztos van náluk is valami, bár nem tudom, mitől függ ennek a kialakulása. (én balos vagyok) A rangidős lány nimfapapagájom pl. a bal lábát használja, ha pl. lábában fogva eszi a magot (tökmag, napraforgómag), mindig a balban fogja meg, és a jobb lábával kapaszkodik, sose csinálja fordítva.
2009. ápr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Például az elefántoknál kimutatták, hogy van jobbormányos és balormányos is. Ez vicces, de sok ezer állatot megfigyelve kiderült, hogy nem mindig csak az egyik oldal felől csavarják a füvet ahogyan letépik enni. És még az emberszabásúaknál is jobban dominál a jobbkezesség.
2009. szept. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem a fold forgasaval/keringesevel fugghet ossze?
2011. máj. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!