Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaz az, hogy van egy olyan...

Igaz az, hogy van egy olyan feltevés, hogy nem az emberi tevékenységek miatt melegszik fel a Föld, hanem mert minden jégkorszak után van egy felmelegedési időszak? Amit egy újabb jégkorszak követ.

Figyelt kérdés
Kémia tanárom mondta.
2011. nov. 7. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet benne igazság. Én is hallottam már ezt, olvastam róla. Több helyen is olyanokat olvastam, hogy csak kitalálták a globális felmelegedést, felmelegedés nincs csak klímaváltozás. Szerintem nem baj, hogy ezzel ijesztegetik az embereket, mert így hamarabb átállhatunk majd a megújuló energiaforrások használatára.
2011. nov. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sok tudós, aki korábban ellenezte, hogy az ember hatására (is) melegszik a föld, ma már elfogadja ezt a feltevést, nem rég olvastam egy cikkben. Egy időben divat volt nagyon fikázni a globális felmelegedést, de szerintem most többen vannak azok akik azt mondják hogy, azér van benne valami. Max hozzáteszik, hogy de ez nem globális felmelegedés, hanem klímaváltozás :P
2011. nov. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Sajtoskifli ***** válasza:
Ez nem csak feltevés, tényleg így van, bár azt nem tudják, hogy miért vannak ilyen hullámok. És bár tényleg felmelegedési időszakban vagyunk, de azért az a sok füst is gondot jelent, és van is hatásuk. Tehát szerintem mindkettő igaz.
2011. nov. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez tény, és valóban eg felmelegedési szakaszban vagyunk, noha ez nem indokolná a jelenlegi klímaváltozás mértékét. Ezért a "természetes felmelegedés" emlegetése kicsit olyan, mintha másra hárítanánk a problémát, igyekszünk tisztára mosni magunkat. (Mert főleg azok erőltetik a dolgot, akik ellenzik az antropogén okok miatt bekövetkezett globális klímaváltozást.)

Vagyis van természetes komponense a felmelegedésnek, de az nem ilyen lenne. A mostani túl gyors, túl erősen kapcsolódik az emberi ipari tevékenységhez. Továbbá az, hogy most "jégkorszak utáni felmelegedési ciklusban vagyunk" nem egészen igaz, mivel épp jégkorszak van (definíció szerint jégkorszak az, amikor van olyan szárazföl, ami állandóan jéggel borított - és ilyen van). Interglaciális felmelegedésnek még mondható, de a legutóbbi glaciális korszak igen régen elmúlt, volt is utána egy hatalmas hőmérsékleti ugrás, miért most kapna a fejéhez a bolygó, hogy hoppá, neki melegednie kell? Még a kis jégkorszak és utóhatásai is távol vannak.

Tehát igen, lehetséges, hogy van természetes komponense IS. De az emberi sokkal kifejezettebb. Ezért ez ugyan tény, de az is tény, hogy az emberi tevékenység miatt válik szélsőségessé az időjárás.

2011. nov. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Van ilyen elmélet, mert minden jégkorszak után emelkedik a hőmérséklet. De mivel a korábbi felmelegedési időszakok alatt nem ilyen gyorsan és nem ilyen nagy mértékben emelkedett az átlaghőmérséklet, ezért feltételezhető, hogy az emberi tevékenységek is befolyásolják a mostani felmelegedést. Azt viszont nem tudjuk, hogy milyen mértékben járulnak hozzá az emberi hatások a felmelegedéshez.
2011. nov. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez igaz, csak ugye mindennek a gyorsasága hihetetlenül lassú, nem 100vagy 50évv alatt, ráadásul egyre gyorsabb tempóban. De ha egy kicsit is belegondolunk, be kell ismernünk, hogy mi okoztuk ennek a klímaváltozásnak a gyorsulását, és ez lassan öngerjesztő folyamattá fog válni, ami ha elszabadul akkor az az emberiség vesztét is okozhatja. De a legszomorúbb az egészben, hogy ez csak egy része a problémának, a kiteljesülése az erdőirtásoknak, a túlhalászásnak, a levegő, föld és vízszennyezésnek, stb. Tehát ennek megoldása is összetett feladat és ettől félnek az emberek, hogy erre rá fog menni, a társadalmi "fejlettségük", és "jólétük" és ezért tagadják inkább, pedig nyilvánvaló, ha körülnéznek mi folyik itt.
2011. nov. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kémia tanárod ki kell rúgatni, és elküldeni mondjuk Afrikába, vagy Indiába. Aztán nézze meg szépen a kilométeres szmog felhőket. Irtani kéne az ilyen embereket.


Körülbelül 20-30 évünk van a bioszféra teljes összeomlásáig. Már most igen súlyos a helyzet. Nem csak a gázok, erdőirtás. Az egész emberiség alapjaiban, létezésével károsítja már a természetet.

2011. nov. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ma már egyre nyilvánvalóbb, hogy az üvegház elmélet átverés, politikai svindli, amit Margareth Thatcher lovagolt meg annak idején, hogy letörje az angliai bányásztüntetéseket. Aztán mivel a dologban egyre nagyobb pénz és üzlet volt, kicsit túlnőtte magát.


A témával kapcsolatban érdemes megnézni ezt a filmet:


http://www.youtube.com/watch?v=qyKJiMptXkU

2011. dec. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Üvegház elmélet átverés?


Akkor hogy a francba lehet az, hogy a Vénuszon az átlaghőmérséklet majd 100 fokkal magasabb, mint a Merkúr átlaghőmérséklete, dacára, hogy a Merkúr sokkalta közelebb van a Naphoz?


Biztos véletlen :)

2012. febr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!