Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » El tudná magyarázni valaki a...

El tudná magyarázni valaki a fényenergia megkötése és átalakítása folyamatát?

Figyelt kérdés
Wikipédián ( [link] néztem de elég bonyolult, meg a könyv sem a legegyszerűbben írja le... 10.-es vagyok. Köszönöm előre is!
2011. nov. 9. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Eszerint csak a fotoszintézisre gondolsz. Elég bonyolult dolog. A lényege, hogy a fényenergiát a foton nevű elemi részecskék hordozzák. Ezek a leveleknek ütköznek, az ott lévő egyes vegyületek atomjai reakcióba lépnek velük, így kémiai energiává alakul a fényenergia (ez magfizikai folyamat, ott tárgyalják részletesen, a lényege, hogy ezáltal az anyagot alkotó atomok szerkezete megváltozik, és ezzel energiát tárolhatnak, amelyet más atomoknak átadhatnak). A növényekben olyan alkalmas vegyületek vannak, amelyek képesek olyan vegyületekkel, vagy elemekkel reakcióba lépni, amelyek ilyen atomokat tartalmaznak. Ez általában többféle módon átalakíthatja az anyag szerkezetét, például a széndioxidból szenet és ózont állít elő. De egyes sejtek alkotóelemeibe is beépülhet, növekedést, vagy más folyamatot indítva el.

A megváltozott atomszerkezetű anyag kémiai energiája tehát a meglévő anyagokból új anyagokat hozhat létre. Széndioxidot vesz fel (azzal lép reakcióba), és növekedésre használja, közben oxigént, ózont bocsát ki.

2011. nov. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

(-Evvel a gondolat menettel lett egy elméletem,de nem tudom,szabad-e ide írnom,úgyhogy még nem írom le,de érdekes, mert a foton egy sugárzás fajta.)


-A fotonnak nincs+ és - oldala ha jól tudom,de lehet valami a foton ellentéte?,mert ahhoz tudnom kéne ,hogy mire képes a foton,az az egy amit sose tudtam, amihez kellett:D

-Tehát,ha jól értelmezem,a foton a növénynek szükséges,hogy fotoszintetizáljon ugye?

2012. ápr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!