Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az a fehérjedomén?

Mi az a fehérjedomén?

Figyelt kérdés

Próbálok tanulni, de nem megy, mert nem értem, hogy mit olvasok.

Új gének keletkezésnél van egy olyan alternatíva, hogy exonkettőződéssel. Aztán azon belül azt írják, hogy egy exon általában egy fehérjedomént kódol. Rákerestem, hogy mi az a domén, de nem lettem okosabb. " A fehérjedomén a biokémiában egy fehérje harmadlagos szerkezetének funkcionális egysége." Mit takar az, hogy funkcionális?



2011. nov. 15. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:

A funkcionális azt jelenti, hogy csinál valamit, tehát egy önállú alfunkcióval rendelkező részlet.

Például ha egy enzim ATP felhasználásával hoz létre valamilyen terméket, akkor kell hogy legyen egy ATP-áz doménje, azaz egy olyan rész a fehérjén, ami az ATP-t elbontaj (az ugyanis nem bomlik el magától), valamint kell hogy legyen egy katalitikus doménje, ahol a reakció végbemegy.

A receptor tirozin kinázok mindig tartalmaznak egy intraellulárisan elhelyezkedő tirozin kináz domént, amivel a célcsoportjukat tudják foszforilálni. Van nekik egy transzmembárn doménjük, aminek az a funkciója hogy át tud nyúlni a membránon. Extracellulárisan lehet egy vagy több doménjük, ami a receptor funkciókhoz kell.


Az evolúció során például a tirozin kináz doménok eléggé állandóak maradtak, de az extracelluláris rész általában teljesen más. Vagyis itt felmerül az exonkettőződéssel történő evolúcó lehetősége.

2011. nov. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
SZOTE? :D
2011. nov. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen... xD


És első, köszi a választ, azt hittem, hogy már megköszöntem, bocsi. :D

2011. nov. 27. 14:04
 4/6 A kérdező kommentje:

Te hogy állsz a tanulással?

Én pöttyet kínlódok. :D

2011. nov. 27. 14:06
 5/6 anonim válasza:
Hát annó én is azért kötöttem itt ki, mert kínai volt minden.. :D
2012. aug. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nekem a mai napig kínai. ^^

De azért leküzdöttem a sejtbioszt és élvezem a nyarat. :)

2012. aug. 5. 23:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!