Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A holdra szállásról készült...

A holdra szállásról készült felvételeken miért nem látszódnak a csillagok?

Figyelt kérdés
Átverés lenne az egész? Ha igen, csak nem lehettek akkora "amatőrök" hogy azokat kihagyják a képekről.
2011. nov. 17. 18:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

Elsőnek nézz utána a dolgoknak, és meglátod, hogy nem átverés :)


De, hogy válaszoljak:


Egyszerűen van egy csillag, ami rohadt fényes a többihez képest: Napnak hívják, és fénye minden más csillagfényt elnyom.


Ugyanezt a földön is megcsinálhatod: fotózz egyet valami erős fényforrással a hátad mögött, nagyon fényes valamire. Például az erős reflektorral megvilágított Parlamentre. Egyetlen csillagot sem fogsz látni.

2011. nov. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2011. nov. 17. 19:00
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem mellesleg a Holdraszállók hagytak ott egy tányért, amit azóta is szorgosan lőnek lézerrel ha megtehetik.
2011. nov. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
12%
Hát nem volt még ember a holdon, ez tuti. Van egy jó pár bizonyíték rá, egyszer megnéztem egy tudományos filmet, amiben ex Nasa tagok tartottak előadást, a holdrasszállás megcáfolásáról. Rengeteg bizonyítékot mutattak és magyaráztak meg, de erről sokat lehetne vitázni.
2011. nov. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Kedves 00:32.

Nem voltam ott a holdraszallasnal, es te sem voltal ott a nem-holdaraszallasnal, ugyhogy egy dolgot tudunk biztosra: azt hogy nem tudjuk! Hiaba mondta az ex-nasa hogy nem voltak ott, nekem meg szemelyesen Neil Armstrong mondta hogy ott voltak. Akkor most kinek van igaza?


Kedves kerdezo: azert nem latszodnak a csillagok (Sir fentebb mar leirta) mert a Holdnak a nappali (fenyes) oldalan voltak az urhajosok.

Ha atugraltak volna a esti (sotet) oldalra, igaz onnan nem lattak volna a Foldet, es sotetben nehezebb lett volna lampa nelkul videozni, ott mar a felvetelen latszodtak volna a csillagok. Erted?

(mint ahogy nappal sem latod oket a Foldrol, csak este)

2011. nov. 18. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig voltak ott.


Nézd meg ezt:

http://www.youtube.com/watch?v=enM6j-tKsbk


Állítólag (Mythbusters) Holdraszállás

2011. nov. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
26%

Ja csak voltak, és azóta se mentek oda vissza, de miért???

No erre varjatok gombotXD

2011. nov. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

mindenkinek köszönöm a válaszokat!

És utolsónak, állítólag azért nem mentek issza mert az egész bolygó csak porból meg kövekből áll. :) felesleges rá pénzt pocsékolni. mellesleg én hiszek a holdra szállásban, csak ez az egy dolog volt ami csípte a csőröm :)

2011. nov. 18. 13:56
 9/21 anonim ***** válasza:
A kérdező meg is válaszolta az itt feltett kérdést. Nem pár fitying felmenni a Holdra, és akkor inkább egy messzebbi és érdekesebb bolygót akarunk megnézni
2011. nov. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Ma lattam ezt a videot. Hol tudod megcsinalni ezt a foldon?

[link]

2011. nov. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!