Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hány darab héliummal töltött...

Hány darab héliummal töltött lufi kellene ahhoz, hogy felemeljen engem?

Figyelt kérdés
Hány darab héliummal töltött lufi kellene ahhoz, hogy felemeljen engem? 179 cm, 64kg vagyok.
2011. dec. 5. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Mekkora lufi, mekkora űrtartalommal? :D


Mert a hőlégballon-méret is lehet "lufi" és fel is tud emelni téged. Abból egy is elég :)

2011. dec. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2011. dec. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1m^3 hélium kb 0.3 kg-ot tud felemelni. Számold ki :)
2011. dec. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 balage6 válasza:
Sziasztok, Látam itt van egy-két szaki, szóval feltennék pár kérdést a héliumról. Mármint a gázról. A célom az lenne hogy nagyjából egy 1,3 kg-os tárgyat a levegőben tartsak. Több dologra lennék kíváncsi a felhajtóerejének alkalmazhatósága szempontjából: 1, van-e a héliumnál nagyobb felhajtóerővel rendelkező gáz ami nem "méreg"? értem ezt úgy hogy fent akarom tartani a tárgyat + a lehető legkisebb ballonnal akarom mindezt megcsinálni. 2, Lehet-e a felhajtóerejét növelni a gáznak? (akár más gázzal vegyítve vagy valamilyen befolyásoló tényezővel? 3, Mi történik valójában a hélium gázzal ha egy lufiban van (és elméletileg feltételezzük fel hogy a lufi nem tud kidurranni), 3/A, de én meg nyomást gyakorlok rá (mondjuk ráállok), 3/B, mi történik akkor ha a lufi olyan anyagból van ami a nyomás miatt melegszik is közben? Van e hatása a gázra vagy az emelkedésre nézve? (mondjuk 40 C fokig) 4, Az utolsó őrült kérdésem az lenne, hogy mi történik akkor ha egy zárt dobozban mágnese teret hozok létre, két ellenkező pólust rögzítek a doboz alján és tetején. Van e fizikai hatásváltozás bent ha doboz belterét héliummal töltöm ki? Persze azon felül hogy esetleg a doboz felemelkedik? Köszi Balage
2012. jan. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Hominida ***** válasza:

A "nagyobb felhajtóerejű" gáz azonos nyomáson kisebb sűrűségű gázt jelent. Hogy mi "méreg", mi nem, az vita tárgya lehet, mindenesetre a hidrogén sűrűsége kisebb. Csak az jól ég.


A felhajtóerő növeléséhez csökkenteni kell a sűrűségét. Egy merev szerkezetben ritkított hidrogén, mondjuk. Csak a szerkezet súlya lehet gond. Viszont most már egészen különleges anyagok vannak, keményhabok, miegymás, ezért nem tudom, hogy a feladat mennyire mogoldhatatlan.


Ha a lufira ráállsz, akkor megpróbálja más irányú tágulással menteni magát. De mivel az ismert gömbölyű alak a legkisebb nyomással fenntartható, mindenképpen nőni fog a nyomás, akkor is, ha másfelé kidudorodik.


Ha a gáz melegszik, akkor csökken a sűrűsége, nő a felhajtóerő. Merev gömb ritkított forró hidrogénnel a tuti. Szerintem ne egy fatelepen vagy egy benzinkúton gyakorolj vele. :-)))


A 4. kérdésre nem tudom a választ.

2014. máj. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!